Wordpress wielu hosting domeny

Wielu naszych użytkowników szybko nauczyć się pewnie zarządzać wieloma witrynami WordPress na własną rękę. Niektórzy nawet rozpocząć zarządzanie witryn WordPress dla klientów, przyjaciół i rodziny. Ostatnio jeden z użytkowników zapytał jak można je łatwo zainstalować i skonfigurować WordPress wielu serwerach. Byli działa wiele witryn WordPress o subdomen i chciał zarządzać wszystkich swoich witryn razem. W tym artykule pokażemy, jak zainstalować i skonfigurować WordPress na wielu serwerach w sieci.

Wordpress wielu domen hosting nie jest aktualnie używany przez

WordPress sieć wielopunktowy pozwala uruchomić i zarządzać wieloma witrynami WordPress z jednej instalacji WordPressa. Można tworzyć nowe miejsca natychmiast i zarządzać nimi przy użyciu tej samej nazwy użytkownika i hasła. Można nawet pozwolić innym użytkownikom do rejestracji i tworzenia własnych blogów w domenie.

Zalety korzystania z sieci wielostanowiskowej

1. Jako administrator sieci, można łatwo zarządzać wiele witryn z jednego panelu.

2. Każda strona może mieć własne adminów z możliwością zarządzać tylko swoją własną stronę.

3. Instalowanie wtyczek i motywów na wielu stronach z jednego pobrania.

4. Sieć Multisite również sprawia, że ​​łatwiej jest zarządzać informacjami. Trzeba tylko zaktualizować WordPress, wtyczki lub motywy na jednej instalacji.

Minusy Korzystanie z sieci wielostanowiskowej

1. Wszystkie tereny na udziale sieciowym te same zasoby, więc gdy witryna jest w dół, wszystkie strony w sieci są w dół.

2. Zasoby serwera zarządzającego w przypadku nieoczekiwanego ruchu może być trudne dla użytkownika poziom początkujący.

3. Jeśli witryna zostanie posiekany, wówczas oznacza to, wszystkie strony w sieci będzie się włamał.

4. Niektóre wtyczki WordPress nie może dobrze działać na wielu serwerach w sieci.

Tylko dlatego, że masz wiele instalacji WordPress, nie oznacza, że ​​trzeba stworzyć sieć multi-site. Można korzystać z usług takich jak ManageWP lub InfiniteWP zarządzać wieloma różnych miejscach.

Tworzenie sieci wielokierunkowego sens:

  • Witryna magazyn z różnych odcinkach zarządzanych przez różne zespoły.
  • Witryna biznesu z podstron dla różnych lokalizacji i oddziałów
  • Rządowe lub non-profit mogą korzystać z witryn wielomiejscowe dla różnych działów, lokalizacji i regionów.
  • Własną sieć blogów działających na wielu subdomen.
  • Szkoły i uczelnie umożliwiając studentom do tworzenia własnych blogów na serwerach szkolnych

Najważniejszą rzeczą będzie trzeba uruchomić sieć WordPress WordPress wielopunktowego jest dobrym gospodarzem. Jeśli nie planujemy stworzyć wiele miejsc i nie należy się spodziewać wielu turystów, a następnie można uciec z dzielonego hostingu. Jednak ze względu na charakter wielu witryn, to prawdopodobnie trzeba VPS lub serwer dedykowany jako witryn rośnie.

Wordpress wielu domen hosting menu Witryny

Zalecamy Bluehost, ponieważ oferują one zarówno dzielonego hostingu i / dedykowane serwery VPS, i są one również jednym z oficjalnych WordPress gospodarzem partnerów.

Mamy również pracował z SiteGround i inMotion Hosting. a także zapewniają doskonałą obsługę.

Oprócz hostingu, trzeba będzie podstawową wiedzę na temat instalacji WordPress oraz edytowanie plików za pomocą protokołu FTP.

Na WordPress sieci wielostanowiskowej, można mieć witryn instalowane zarówno w subdomen lub podkatalogów.

Jeśli zdecydujesz subdomen, następnie trzeba będzie skonfigurować subdomeny wieloznacznych na serwerze (pokażemy, jak to zrobić w dalszej części tego artykułu).

Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz podkatalogów lub adresy URL ścieżki oparty na podstronach w sieci, wtedy jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to włączyć ładnych permalinks na swojej stronie głównego.

Zaloguj się do swojego konta hostingowego internetowej, a wylądujesz na panelu cPanel. Trzeba przewinąć w dół do sekcji Domeny i kliknij subdomen.

Na następnym ekranie, trzeba wprowadzić znak * w polu subdomeny i wybierz swoją główną domenę z menu rozwijanego. Cpanel automatycznie wykryje korzeń dokumentu i wyświetli je w polu poniżej. Teraz wystarczy kliknąć na przycisk Utwórz, aby dodać wieloznaczny subdomenę.

Funkcja wielu serwerach sieci przychodzi z wbudowanym w każdym WordPress instalacji. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować WordPress i konfiguracji, jak zwykle. Sprawdź naszą pełną instrukcją instalacji WordPress, jeśli potrzebujesz pomocy.

Można także włączyć funkcję wielostanowiskowej na istniejącej witryna oparta na WordPressie. Przed włączeniem wielomiejscowe, upewnij się, że stworzyliśmy pełną kopię zapasową witryny WordPress.

Aby umożliwić wielu serwerach, należy uzyskać dostęp do witryny za pomocą klienta FTP lub menedżera plików cPanel i otwartego pliku wp-config.php do edycji.

Trzeba dodać tę linię do pliku wp-config.php tuż przed edycją / * To wszystko, stop! Miłego blogowania. * / Linia.

Zapisać i przesłać plik wp-config.php powrotem do serwera. Teraz Twoja witryna oparta na WordPressie obsługuje wielokierunkowego sieci.

Teraz, gdy już z powodzeniem włączył funkcję wielu serwerach sieci na swojej stronie WordPress, to jest czas, aby skonfigurować sieć. Zanim to zrobisz, że pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyłączyć wszystkie wtyczki na swojej stronie. Po tym, trzeba iść do Narzędzia "konfiguracji sieci, aby skonfigurować sieć wielokierunkowego.

Na ekranie konfiguracji sieci, pojawi się powiadomienie, że trzeba moduł mod_rewrite Apache zainstalowany na serwerze sieci do konfiguracji wielostanowiskowej. Ten moduł jest zainstalowany i włączony na najbardziej renomowanych dostawców hostingu WordPress.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to powiedzieć WordPress jakie struktury domeny będzie używany dla stron w sieci, na przykład Subdomen lub podsektor katalogów. Potem trzeba by podać tytuł dla swojej sieci i upewnij się, że adres e-mail w sieci Admin e-mail jest poprawny. Na koniec kliknij przycisk Instaluj, aby kontynuować.

Na następnym ekranie, WordPress pokaże pewne zasady, które trzeba dodać do wp-config.php i pliku .htaccess. Użyj klienta FTP, aby edytować te dwa pliki i skopiować wkleić kod.

Po pomyślnym skonfigurowaniu sieci wielostanowiskowej, trzeba przejść do panelu Network skonfigurowanie ustawień sieciowych, dodawanie nowych stron, i zrobić wiele innych rzeczy. Wziąć myszkę do Mojego menu witryn w pasku narzędzi administratora, pojawi się okienko flydown. Kliknij Network Administrator "Dashboard.

Można zauważyć, że pojawiają się nowe pozycje menu do zarządzania siecią wielokierunkowego. Możesz również zobaczyć widget desce rozdzielczej pozwala na tworzenie nowej strony i dodać nowych użytkowników.

Aby skonfigurować ustawienia sieciowe kliknij odnośnik Ustawienia znajdujący się w bocznym panelu administracyjnego. Na ekranie ustawień sieci, pierwsza opcja jest, aby ustawić tytuł strony i adres e-mail administratora. Te pola zostaną wypełnione tytułowego administratora sieci i e-mail podanego podczas konfiguracji sieci.

Otwarcie sieci wielostanowiskowej do rejestracji

W sekcji Ustawienia rejestracji na ekranie ustawień sieciowych najważniejsze ustawienie w konfiguracji sieci jest prawdopodobnie. Domyślnie oba użytkowników i witryna rejestracje zostaną wyłączone w sieci. Można wybrać, aby otworzyć swoją witrynę do rejestracji użytkownika, czy zezwolić istniejące użytkownikom na tworzenie nowych miejsc, czy zezwolić zarówno użytkownika i rejestracji strony.

Można sprawdzić pole wyboru Powiadomienie o rejestracji otrzymać informację każdym razem, gdy nowy użytkownik lub strona jest zarejestrowany.

Jeśli chcesz, aby strona administratorom możliwość dodawania nowych użytkowników na swoich stronach, możesz zaznaczyć pole obok dodawać nowych użytkowników.

Opcje ograniczony Rejestracja Email pozwoli Ci ograniczyć witrynę lub rejestracji użytkownika na adres e-mail z określonych dziedzin, a następnie można dodać te domeny tutaj. Jest to szczególnie przydatne, jeśli tylko chcesz, aby ludzie z własnej organizacji zarejestrować się i utworzyć użytkowników lub witryn. Podobnie można również zakazać niektórych domen z rejestracji.

W sekcji Ustawienia nowym miejscu na ekranie ustawień sieciowych można skonfigurować opcje domyślne dla nowych obiektów tworzonych w sieci. Można modyfikować powitalne maile oraz treść pierwszej domyślnej postu, strona, i komentarz.

Dodaj Ustawienia sieci na wielu serwerach

Ważne jest, aby mieć oko na korzystanie z zasobów serwera. W sekcji Ustawienia przesyłania, można ograniczyć łączną ilość miejsca na miejsce może wykorzystać do przesyłania. Domyślna wartość to 100 MB, który jest prawdopodobnie dobre dla co najmniej 100 przesyłanych zdjęć. Można zwiększyć lub zmniejszyć tę przestrzeń w zależności ile miejsca na dysku trzeba.

Te typy plików są domyślne przesyłanie obrazów, audio / wideo oraz pliki PDF. Możesz dodać dodatkowe typy plików, jeśli chcesz, na przykład doc docx odt. Wreszcie, można wybrać limit rozmiaru pliku, dzięki czemu użytkownicy nie mogą przesyłać szalenie dużych plików na serwerze.

W ustawieniach menu, znajdziesz opcję, aby włączyć menu administracyjnego sekcji wtyczek na stronach sieciowych. Włączenie tej opcji pokaże menu wtyczek do administratorów serwisu. Mogą włączyć lub wyłączyć wtyczkę na ich poszczególnych witryn, ale nie mogą instalować nowe wtyczki.

Aby dodać nową stronę do wielu serwerach WordPress, wystarczy kliknąć na stronach pod menu Moje Miejsca "Network Administrator w pasku narzędzi administratora.

To pokaże listę miejsc na bieżącej instalacji na wielu serwerach. Domyślnie masz podstawową witryny wymienione jako jedynego miejsca w sieci WordPress wielu serwerach. Aby dodać nową stronę, kliknij na przycisku Dodaj nowy na górze.

Na ekranie Dodaj nową witrynę, musisz podać adres witryny. Nie musisz wpisywać pełnego adresu, tylko część, którą chcesz użyć jako subdomeny lub podkatalogu. Następnie podać tytuł strony i dodać adres e-mail administratora witryny.

Możesz dodać adres e-mail administratora innego niż aktualnie używanym do zarządzania na wielu serwerach. Jeśli adres e-mail nie jest aktualnie używany przez innego użytkownika na swojej stronie, to WordPress spowoduje utworzenie nowego użytkownika i wysłać hasło i nazwę użytkownika na adres e-mail wejść.

Gdy skończysz, kliknij przycisk Add Site. Nowa strona zostanie dodana do sieci wielostanowiskowej. Jako administrator sieci, otrzymasz nową wiadomość e-mail rejestracyjny witryny. Jeśli utworzono nowego użytkownika, to użytkownik otrzyma swoją nazwę użytkownika i hasło z instrukcjami, aby zalogować się na adres e-mail, który podałeś.

Domyślnie, administratorzy indywidualna strona nie może zainstalować motywy i wtyczki na własną rękę. Jako administrator sieci, można zainstalować wtyczki i motywy dla nich i uczynić te themes / plugins dla nich dostępne. Aby to zrobić należy zalogować się do swojego pierwotnego miejsca i iść do moich miejsc „Network admin” tematów.

Na ekranie tematów sieci admin, pojawi się lista aktualnie zainstalowanych tematem na wielu serwerach Wordpress. Można dokonać motyw dostępny do innych stron, klikając na Enable Network pod tym tematem. Podobnie można wyłączyć motyw klikając na link Disable Network pod hasłem.

Podobnie można włączyć lub wyłączyć wtyczkę dla całej sieci z moich stron „Network Administrator” ekranie wtyczek. Zauważ, że jeśli sprawdzeniu menu Wtyczki jako dostępne do administratorów witryny w ustawieniach sieci, administratorzy mogą aktywować lub dezaktywować zainstalowanych wtyczek na własną rękę.

Najczęstsze problemy występują z powodu nieprawidłowej konfiguracji wieloznacznych subdomen. Upewnij się, że hostingowego obsługuje wieloznacznych subdomen.

Innym częstym problemem jest to, że podczas korzystania z WordPress MultiSite z podkatalogów, niektórzy użytkownicy nie są w stanie zalogować się do panelu administracyjnego na swoich stronach po ich dodać wymagany kod w pliku wp-config.php. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj wymienić

Linia w pliku wp-config.php z

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zainstalować i skonfigurować WordPress wielokierunkowego sieci. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, a następnie zapisać się do naszego kanału YouTube wiecej WordPress samouczki wideo. Można również dołączyć do nas na Google+ i Twitter.

Dan Snyder mówi:

Chcę zbudować stronę dla sieci sklepów, które ma wiele sklepów. Jeśli używam wielu serwerach i zrobić miejsce dla każdego sklepu mogę głównym tematem skopiować bezpośrednio do każdego sklepu z jego grafiki, więc wszyscy wyglądają tak samo bez konfigurowania każdego sklepu? Czy mogę używać woocommerce i zmusić go, aby pokazać inwentaryzacji każdego sklepu, który będzie inny niż w innych sklepach?

I przeniesione dwa z moich stron do Siteground pod jednym planie. Użyli tych wielo miejscu zainstalowania. Głównym strona działa poprawnie, ale jestem w obliczu problemów z drugim miejscu

Wygląda na to, mam problem z instalacją na wielu serwerach.

Na przykład, kiedy próbował uzyskać dostęp do Narzędzia -> Sieci pojawia się następujący komunikat
Ostrzeżenie: Należy wyłączyć swoje wtyczki przed włączeniem funkcji sieciowych.

Jak włączyć sieć, mogę stracić dane dla drugiej strony?

Mam też oddzielną bazę danych dla obu stron. Konta użytkowników są różne

Jaco Smith mówi:

Dzień dobry, jestem w pilnej potrzebie pomocy! Mam jedno miejsce w moim WordPress wielu serwerach w sieci, ale chcę to zmienić, aby pojedyncza instalacja WordPress!

Proszę pilnie pomóc!

WPBeginner Wsparcie mówi:

Doskonały artykuł, zepsuty tylko przez moją nieudolność w następujących go!
Musiałem źle bitu o ustawieniach rejestracji, jak opuścił pole „Rejestracja jest wyłączona”, jak zaznaczone. Myślałem, że to oznaczało żadnych nowych rejestracji będzie wyłączona, a jak już zarejestrowany, to było ok. Niestety, na próby uzyskania dostępu do strony, uważam, że moja rejestracja jest teraz wyłączone!
Jak mogę przywrócić sytuację i uzyskać dostęp do mojej strony?

Dodatkowy do powyższych. Czytałem komentarz o „wymianie

Linia w pliku wp-config.php z

Jedynym problemem jest to, że nie widzę nigdzie tej linii w moim pliku wp-config.php. Są to wszelkiego rodzaju określenie „uwierzytelnienie unikatowych kluczy oraz sole” (cokolwiek to jest), plus Definiowanie WPLANG WP DEBUG ABSPATH, jak również „WP_ALLOW_MULTISITE” wstawiony jako powyższymi instrukcjami, ale nie SUBDOMAIN_INSTALL

Victor Adeniyi mówi:

Witam proszę kopalnia mówi

Podany w zapytaniu URL / wp-admin / nie został odnaleziony na tym serwerze.

Dodatkowo, 404 Not Found błąd podczas próby korzystania z ErrorDocument obsłużyć żądania.

Habib Manjotha mówi:

Ostatni akapit jest w porządku? Myślę, że prawda powinna być 2 linia od ccodeode.
„Innym częstym problemem jest to, że podczas korzystania z WordPress MultiSite z podkatalogów, niektórzy użytkownicy nie są w stanie zalogować się do panelu administracyjnego na swoich stronach po ich dodać wymagany kod w pliku wp-config.php. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj wymienić
określenie ( „SUBDOMAIN_INSTALL” FAŁSZ);
Linia w pliku wp-config.php z
określenie ( „SUBDOMAIN_INSTALL”, "pozornie) ;.
Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zainstalować i skonfigurować WordPress wielokierunkowego sieci.”

Sansar Lochan mówi:

Cześć WpBeginner. Jestem stałym naśladowcą swoich postów. Czytałam Twoje ten ważny artykuł i znalazłem Zrobiłem błąd gdzieś. Ale można lepiej kierować mi gdzie się mylę.

Właściwie mogę uruchomić wordpressblog w Indian ojczystym. Później myślałem napisać w języku angielskim, więc zamiast tworzyć subdomeny, wolałem tworzenia podkatalogów dla angielskiej wersji mojego blogu. I pomyślnie zainstalowany WordPress w podfolderze w moim

Ale nie używam opcji wielokierunkowego jak wspomniano w tym blogu. Ja zalogowaniu się z dwóch różnych poświadczeń wp-admin moim głównym domeny i podfolderów. Podfolder ma oczywiście inny plik .htaccess i robotów txt

Teraz chcę wiedzieć od ciebie robię nic źle, że szkodzi moje SEO? Ruch przychodzący w moim podfolderze nie będą liczone na moje główne domeny? Należy używać opcji wielokierunkowego?

Dziękujemy za cierpliwość czytać moje długi komentarz. Mam nadzieję, aby uzyskać wiedzę odpowiedź od końca.

WPBeginner Wsparcie mówi:

Świetny artykuł, mam zainstalowane wielomiejscowe i wszystko idzie dobrze, ale kiedy włączyć google wtyczki analityczną, mogę zrobić coś na moim administratora sieci, czy mogę zainstalować żadnej wtyczki i dostaję błąd.

Kolejną kwestią, zainstalowałem domenę WP Mapping.When chcę settup to chce mi dodać kilka kodów. Zrobiłem wszystko i nie zrobił praca. Czy możesz dać mi kroki, które doprowadzą mnie do sukcesu? będę wdzięczny.

Stanislaw Schmidt mówi:

Cześć, świetny poradnik!
Jest to obowiązkowe, aby utworzyć subdomenę wieloznaczny, jeśli pójdę ze strukturą subdomeny? Czy mogę tworzyć subdomeny ręcznie?
Wiwaty, Stanisław

Powiązane artykuły

Wordpress wielopunktowy dzielonego hostinguTworzenie sieci jako WordPress 3.0. masz możliwość tworzenia sieci internetowej za pomocą wielokierunkowego funkcję. Ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące tworzenia sieci na wielu serwerach. ZA...
Wp-signup.php wordpress wielo site hostingCzy naprawdę potrzebny jest sieć? Miejsca w wielu miejscach sieci są oddzielne, bardzo podobnie oddzielnych blogów na WordPress.com. Nie są one ze sobą połączone jak rzeczy w innych rodzajach ...
hosting wordpress instalacja wielo strona InMotionTworzenie sieci jako WordPress 3.0. masz możliwość tworzenia sieci internetowej za pomocą wielokierunkowego funkcję. Ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące tworzenia sieci na wielu serwerach. ZA...
InMotion hosting wordpress konfiguracji wielo stronaTworzenie sieci jako WordPress 3.0. masz możliwość tworzenia sieci internetowej za pomocą wielokierunkowego funkcję. Ten artykuł zawiera instrukcje dotyczące tworzenia sieci na wielu serwerach. ZA...
Wordpress wielu serwerach hostingowych ukWielu naszych użytkowników szybko nauczyć się pewnie zarządzać wieloma witrynami WordPress na własną rękę. Niektórzy nawet rozpocząć zarządzanie witryn WordPress dla klientów, przyjaciół i rodziny. Ostatnio jeden z naszych ...