Iupsm Merida hosting wordpress

To właśnie oni kawę pijesz.

Dzięki za odwiedzenie naszej strony. Cafe Genevieve to kameralny nowa kawiarnia w Merida, służąc najlepszą kawę w mieście. Mamy kolekcję francuskich pras, które sprawiają, kawę silniejsze niż ekspresu. Obsługujemy również skropliny kawę. Gwarantujemy, że będziesz chodzić z Cafe Genevieve pełni pobudzony i rozmawiać niebieską smugę.

A gdy jesteś tutaj, spróbować

nasze wspaniałe światła żywności. Bułeczki i lox, ciasta, sery, ciastka, wszystkie rzeczy Byliśmy spragnieni ponieważ przenieśliśmy się tutaj.

Iupsm Merida wordpress hosting 1869 podłączony

Cafe Genevieve posiada bezpłatny anglojęzyczny wymianę książek, więc można handlować w swoim starym, zmęczonym James Patterson thrillerze o nową JA Jance lub pysznym Henning Mankell. Mamy też non-fiction. Przynieś jeden, weź jeden.

Jeśli pochodzących z USA, Kanady lub innego kraju anglojęzycznego, proszę przynieść nam codzienną gazetę lub czasopismo Aktualności - będziemy nagradzać was z filiżanką parującej kofeinę. Podwójne jeśli wprowadzą New York Times.

Jesteśmy otwarte tylko rano, od ośmiu późnej porze, aż pewnego P.M. Znajdziesz nas w dzielnicy Santa Ana śródmieścia Merida, przy Calle 51 # 493, pomiędzy ulicami 58. 56. i. Jesteśmy w jasny żółty dom.

Oczekiwanie na stolik

To magiczne połączenie z solonego łososia, unikalny chleb, ser, czerwoną cebulą i kaparami, najwyraźniej przybył do Nowego Jorku pod koniec 19 wieku. Żydzi z Europy Wschodniej są odpowiedzialne za ten oprócz amerykańskiej diety.

Ponieważ nie było chłodniczy i nie ma innego sposobu, aby bezpiecznie przewozić ryby od innych lokalizacjach, łosoś był zapakowany w beczkach z solą być transportowane do Nowego Jorku.

Oto geneza słowa „lox”, według Wikipedii:

Poniżej przedstawiamy fragmenty opowieści o bułeczki i lox przez Erika Kinetz który pojawił się w New York Times w 2002 roku.

Jej artykuł jest zatytułowany „tak różowe, więc w Nowym Jorku”

Kwintesencją New York brunch wiąże się zwodniczo proste triumwirat: obwarzanek, twarogiem i lox. To łosoś, która leży w samym sercu tego klasyczne danie i łososia, które leży u podstaw jego tajemnicy. Te niewinne różowe wstążki ciele mogłyby opowiedzieć historię poobijany dumy narodowej, ekologicznych bitew, autentyczności etniczne, topnik gospodarczego i potyczki koneserów, opowieść, która obejmuje cały świat i przestrzeni wieków.

Znak za ladą fajne szkła w Russ Córki. delikatesy Houston Street, który rozpoczął życie w 1905 roku jako marynowanego śledzia pushcart, brzmi: „Lox et veritas”. Oba są w krótkich dostaw tych dniach.

M arka Russ Federman, 57-letni właściciel, wnuk pierwotnego Russ, wskazał na mięsisty, głębokim różowym kawałkiem ryby: lox, która w swoim sklepie oznacza bogaty, solanka wyleczyć brzuch dzikiego łososia pacyficznego. „To miejsce, gdzie to wszystko się zaczęło”, powiedział.

Iupsm Merida wordpress hosting sprzedają się dobrze, a

„Ludzie korzystają z lox jako ogólne określenie - bajgiel i LOX - ale co tradycyjne i autentyczne lox nie jest wędzonego łososia w ogóle,” powiedział córka pana Federmana za Niki, który pracuje również w sklepie. „Jest łosoś utwardzano w solanki. Brak chłodzenia potrzebne. Kiedy ludzie przychodzą do sklepu, proszą o lox, i mówimy, jesteś pewien?”

Terry Hugginsa, menedżer wędlin na Deana DeLuca, nie sprzedał kawałek lox od roku 1990. Nawet przy Barney Greengrass, to emporium nostalgii, lox nie dobrze sprzedać, a sam Saul Zabar preferuje bardziej nowoczesny styl, Nova-wędzone ryby. Dziś większość z łososia niedzielnej porannej sprzedany w Nowym Jorku - 2500 funtów tygodniowo na Zabar sam - nie jest lox, ale lekko solony i wędzony łosoś.

Kraje północnej Europy mają długą tradycję palenia ryby oszczędzać sól. W rzeczywistości, lox Słowo to pochodzi od niemieckich Lachs, czyli łososia. W pobliżu rzeki Bann w Irlandii leżą szczątki tego, co jest uważane za ryby suszenie i stacja -Tytoń celownik do 2000 roku p.n.e.

Amerykańskie Przepisy Korzystanie wędzonego łososia datę z początku 19 wieku, kiedy to było drogie jedzenie w restauracji. Ale według Claudia Roden, autor „The Book of Food żydowskiej,” nie ma dowodów na to, że Żydzi Wschodnioeuropejska jedli lox lub wędzonego łososia w sztetl. Jedli dużą ilością ryb, ale łosoś był zwykle zbyt drogie.

Lox i wędzonego łososia stała żydowska poprzez wypadku migracji. Kiedy europejscy imigranci przybyli do Nowego Jorku, przynieśli tradycji palenia i solenia ryb. Ale rzeczy nie zdejmować aż do przybycia Żydów Europy Wschodniej pod koniec 19 i początku 20 wieku.

W Stanach Zjednoczonych, otwarcie pierwszej kolei transkontynentalnej w 1869 roku połączony z wód północno-zachodniego Pacyfiku, których roi się od dzikich łososi z rybnych Nowym Jorku. Beczki wypełnione setkami funtów łososia przekładane soli wywieziono na wschód. Sól czerpały wodę z mięsa ryb, tworząc wodę słoną kąpiel że zachowane łososia przez okres do jednego roku bez chłodzenia.

A ... dryf z ciężkim solenia doszło w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza po chłodniczy renderowane zachowanie słony nieaktualne. Ale tu był łosoś zazwyczaj utwardzana w niskich soli ciekłym roztworze, który tworzy jedwabistą, chewier ryby. Łosoś przygotowany w ten sposób, z których wiele używany do być importowane z Nowej Szkocji i na Półwyspie Gaspe, często sprzedawane jako Nova lub Gaspé. łososia pacyficznego często sprzedawane jako Zachodniej Nova. Nazwy zatrzymany.

zdezelowany zgniatać Lower East Side w różnorodności i ubóstwa był podatny grunt dla kulinarnego wynalazku. Na początku 20 wieku, serek śmietankowy, lox i bułeczki były dostępne w kuszącej bliskości. Pewnego dnia jakiś anonimowy geniusz łączy je.

„Kto szuka ten triumwirat razem, nikt nie wie,” Pan Federman powiedział. Ale to, co jest oczywiste, że jest to inspirowane połączeniem imigrantów żydowskich żywności szybko zdobył ponad nurtu podniebienia.

Jednocześnie, rynek lox eksplodowała. imigranci z Europy Wschodniej byłaby doceniona lox zarówno za swoją cenę - 9 centów za ćwierć funta w 1920 roku i 30 - i dla jego wygody. To było łatwe w obsłudze - i pareve. co dopuszczalny z mleka lub mięsa. To szybko stał się podstawą.

„Pomyśl o tym w kategoriach kamienic, zatłoczone warunki i brak urządzeń do gotowania,” powiedział James Shenton, emerytowany profesor na Uniwersytecie Columbia, którego specjalnością jest historia imigranta. „Lox miał tę zaletę, że nie wymaga wysiłku, który byłby wykonany życie bardziej skomplikowane niż to było.”

Dziś, bułeczki New York są ubrani z tablicą różowe, czerwone i pomarańczowe paski wędzonego łososia, który jest zazwyczaj sprzedawany przez kraj pochodzenia. Są tylko dwie główne klasy: łosoś atlantycki, który znajduje się w Europie Północnej, na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej oraz w Chile; i Pacyfiku, który znajduje się na Alasce i Pacific Northwest. Ale można kupić wędzonego łososia szkockiego, zidentyfikowany jako irlandzki, norweski, Gaspé lub Nova.

Te różnice geograficzne są coraz bardziej przestarzałe. Wiele z łososia na imperiów jak Zabar, rezydencja, Barney Greengrass, Russ Córki i Dean DeLuca rzeczywiście pochodzi od Acme Ryby wędzone. wędzarnia trzeciej generacji Greenpoincie.

Acme dzień zaczyna w 4 późnej porze osoby są przygotowane styl Nova ryb, utwardzony w soli, wody i cukru brązowego, zanim będzie zimno wędzone na stojakach w dużym piecu. Odpady Fruitwood spalić w małym piecu, dzięki czemu fabryka 50.000 stóp kwadratowych zapach bezsensownie z ogniskiem. Łosoś, czy hodowlanych ryb z Norwegii, Chile i Wysp Owczych lub dzikiego łososia pacyficznego z Alaski, jest przetwarzany identycznie.

Obecnie prawie wszystkie wędzonego łososia sprzedawane w Nowym Jorku, jest uprawiana w gospodarstwie rolnym. Zabar nie dokonała dzikiego łososia wędzonego na dekadę. Acme dostaje praktycznie wszystkich pięciu milionów funtów łososia to pali rocznie z gospodarstw w Norwegii i Chile.

W erze zmechanizowanych fabryk, gospodarstw rybnych i supermarketach, są szanse, że obok zera łososia na obwarzanek kiedykolwiek pływał z wiatrem. „Myślę, że ludzie są tak podekscytowani faktem, że można uzyskać dobry świeży łosoś hodowlany 52 tygodni w roku,” mówi Buzz Billik od Acme „nie myśleć o tym, co dzieje się to co ryby tłuszczu i ten czerwony”.

Dla pana Federmana o Russ Córki, łosoś to także dobry biznes. ”Mój dziadek przyszedł tutaj, i to było wszystko, ubóstwo,” powiedział. „Zostawił ubóstwa. Przybył tu, a ulice nie zostały pokryte złotem. To nie był złoty Medina. To było getto Lower East Side „.

Jego rodzice poznali się na beczce marynowanych śledzi i pracował sześć dni w tygodniu, dwanaście godzin dziennie, więc dzieci nie będą musiały iść do domu pachnący jak ryba. Pan Federman studiował prawo, ale skończyło się to sprzedawca ryb.

”Ostatecznym żydowska jest ironia, że ​​chciałbym, aby moje dzieci tu robi ten,” powiedział. „Moja firma ryba jest mniej podejrzany niż większość rzeczy tam. Jestem chyba jedynym ojcem żydowski, który jest rozczarowany jego dziecko chce być lekarzem.”

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

GoDaddy hosting wordpress recenzję2 marca 2017 przez Nate EDIT: Oryginalnie opublikowane w lutym 2012 roku, mam zaktualizowany ten post w marcu 2017 roku w celu odzwierciedlenia bieżącego stanu GoDaddy hosting dla 2017 GoDaddy Hosting Review. To jest...
Go Daddy hosting wordpress2 marca 2017 przez Nate EDIT: Oryginalnie opublikowane w lutym 2012 roku, mam zaktualizowany ten post w marcu 2017 roku w celu odzwierciedlenia bieżącego stanu GoDaddy hosting dla 2017 GoDaddy Hosting Review. To jest...
GoDaddy udało wordpress hosting opinie2 marca 2017 przez Nate EDIT: Oryginalnie opublikowane w lutym 2012 roku, mam zaktualizowany ten post w marcu 2017 roku w celu odzwierciedlenia bieżącego stanu GoDaddy hosting dla 2017 GoDaddy Hosting Review. To jest...
Blog hosting skrypt wordpress wtyczkiWysłany przez Bhagwad Park cze 7, 2016 | Brak komentarzy Posiadanie wielu użytkownikom na WordPress blog zawsze prezentuje kilka trudnych problemów z koordynacją. Niektórzy ludzie mają uprawnienia do zrobienia rzeczy, ...
Hosting okna o Linuksie na stronie wordpressCzy zastanawiasz się, co między nimi (Linux lub Windows) byłby najlepszy wybór dla swojej stronie? Czy jesteś początkujący, aby rozpocząć planowanie bloga lub blogger myśli migrować z jednego ...