Hosting dwa wordpress witryn na jednym serwerze

funkcja wielu serwerach

Jeśli chcesz wiele blogów za pomocą WordPress, należy użyć funkcji do tworzenia wielu serwerach, co było określane jako sieci witryn. Funkcja ta została zaimplementowana poprzez połączenie WordPressMU do rdzenia w wersji 3.0.

Multisite cecha zainstalować jeden WordPress i bazy danych.

Wiele blogów przez wiele Zainstalowano

Przez jakiegoś powodu, jeśli trzeba wiele wystąpień WordPress, trzeba rzeczywiście WordPress zainstalować każdą oddzielnie (czyli jako oddzielną instalację WordPress). Architektura systemu można podzielić na dwa typy pod względem liczby baz danych.

Hosting dwa wordpress witryn na jednym serwerze wiele blogów
  1. montaż wielu baz danych. Każda baza danych zarządza informacje specyficzne witryny.
  2. Instalacja jednej bazie danych. Baza zarządza informacje Wszystkie witryny.

wielu baz danych

Musisz oddzielną bazę danych MySQL dla każdego bloga masz zamiar zainstalować. Jeżeli nie zostały jeszcze utworzone te podstawowe instrukcje znajdują się tutaj.

Plik wp-config.php będzie różna dla każdej instalacji. Linie do zmiany to:

DB_NAME będzie nazwa indywidualnej bazy danych utworzonej na tym blogu. Jeśli używasz różne loginy dla każdej bazy danych, edytować DB_USER i DB_PASSWORD odzwierciedlać to, jak dobrze.

Przesłać każdy plik wp-config.php do jego określonego katalogu root / instalacji i uruchomienia instalacji. Zobacz Instalacja WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Jedna baza danych

Podobnie jak w przypadku rozwiązania wielu baz danych opisanych powyżej, plik wp-config.php będzie różna dla każdej instalacji. W tym przypadku jednak tylko jedna linia będzie unikalny dla każdego blogu:

Domyślnie WordPress przypisuje prefiks tabeli wp_ do swoich tabel bazy danych MySQL, ale ten przedrostek może być cokolwiek wybrać. Za pomocą więcej niż jednego, tworzenia unikalnych identyfikatorów dla każdego bloga w swojej bazie danych. Na przykład, powiedzmy, że masz trzy blogi w konfiguracji, z nazwiskami Główne projekty i przetestować. Chcesz zastąpić wp_ prefiksu dla każdego bloga wp-config.php:

Jak już wspomniano, można użyć prefiksu własnego tworzenia. Przewidziane są tu na przykład tylko w celach.

Przesłać każdy plik wp-config.php do jego określonego katalogu root / instalacji i uruchomienia instalacji. Zobacz Instalacja WordPress, aby uzyskać więcej informacji.

Wielu baz danych, sami użytkownicy

Można użyć tego samego userbase ze wszystkich blogów w tej samej domenie, definiując CUSTOM_USER_TABLE i ewentualnie stałe CUSTOM_USER_META_TABLE zwrócić się do tych samych wp_your_blog_users i stoły wp_your_blog_usermeta. Zobacz edycji wp-config.php / niestandardowej Użytkownika i Usermeta tabele.

Inne zasoby

  • Skrypty dla WordPress Weblog Farm i rozważania na Multiblog WordPress są dokumenty historyczne do przeglądu na temat tworzenia i zarządzania wieloma bloga za pomocą jednego interfejsu.

Powiązane artykuły

Hosting wiele witryn DrupalIstnieje wiele powodów, dla których administrator systemów lub deweloper może wybrać do obsługi wielu witryn na tym samym serwerze w konfiguracji wielostanowiskowej. Na przykład, taka konfiguracja może ...
Uzyskaj prefix bazy danych wordpress hosting21 września 2013 Jeśli używasz WordPress wielomiejscowe następnie w zależności od tego, co blog używasz prefiks tabeli bazy danych będzie inna. Domyślnie WordPress jest prefiks tabeli bazy danych ...
Zmień motyw wordpress hosting uriZmiana adresu URL witryny w Ustawienia-> General ekranie w jednym miejscu instalacji WordPress, istnieją dwa pola o nazwie „WordPress Adres (URL)” i „Adres strony (URL)”. Oni są...
Darmowy hosting wordpress Australia flagUprawnienia WordPress 26,4% wszystkich stron w Internecie. Będąc tak popularny, przyciąga wiele uwagi. Nie wszyscy, że uwaga jest dobra. Negatywna uwaga, że ​​WordPress dostaje często ...
Hosting wordpress na Amazon S3 klientaPoniższe procedury pomogą zainstalować, skonfigurować i zabezpieczyć WordPress blog na przykład Amazon Linux. Ten poradnik jest dobrym wprowadzeniem do korzystania z Amazon EC2, że masz ...