GoDaddy hosting samouczek WordPress

Nie więcej jest blog tylko jedna strona z „Co zrobiłem w sklepie dzisiaj” rodzaj dialogu. Blogi są siłą napędową w Internecie, przynosząc publishing dla mas. Dawno minęły czasy indywidualnego tworzenia stron aby umieścić wpis, zbyt. Z WordPress można mieć możliwości zarządzania treścią na poziomie przedsiębiorstwa do swojego bloga i strony internetowej, za tę samą cenę, jak powietrze, którym oddychamy: Gratis!

Więc co do cholery jest WordPress, tak?
hosting

WordPress to platforma internetowa publikowania często wykorzystywane do dzienników internetowych, blogów lub „”, który koncentruje się na szybkości, łatwości obsługi i jeden z najlepszych doświadczeń dostępnych użytkowników. Z WordPress, można zarządzać cokolwiek od prostego osobistym miejscu z zaledwie kilku stronach wszystko aż do placu handlowego z setek stron. The sky is the limit z WordPress, a dzięki tej łatwości użycia, to nie ma znaczenia, czy jesteś ekspertem Web lub dopiero się zaczyna. Każdy może stworzyć wspaniałą stronę internetową za pomocą WordPress.

WordPress jest projektem Open Source, co oznacza, że ​​istnieją setki ludzi na całym świecie pracuje nad tym. (Więcej niż większość platform handlowych). Oznacza to również, jesteś wolny, aby używać go do niczego ze strony domowej psa do Fortune 500 stronie, nie płacąc nikomu opłatę licencyjną.

Rozpoczęła się w 2003 roku, WordPress stał się największym self-hosted narzędzie blogowania na świecie, używane na setki tysięcy witryn i postrzegane przez dziesiątki milionów ludzi na co dzień.

Jeżeli nie masz jeszcze WordPress zainstalowany na konto hostingowe, patrz Instalacja WordPressa.

Co dalej?

Po WordPress jest zainstalowany, a otrzymasz od nas e-maila z informacją, że wszystko jest gotowe, nadszedł czas, aby zalogować się do panelu WordPress po raz pierwszy.

Otwórz przeglądarkę internetową z wyboru i przejść do nazwy domeny, na którym zainstalowano WordPress. Na przykład: mycoolnewblog.coolexample.com (mycoolnewblog.coolexample.com to nazwa domeny użyta do utworzenia WordPress).

Zauważysz, że twój nowy blog wygląda dość podstawowe. Zanim zabierzesz się i zaczynają zmieniać wygląd rzeczy, rozejrzeć się w układzie. To pomoże ci później po uruchomieniu, aby dostosować swoją witrynę, a będziesz wiedział, gdzie co jest, a co najważniejsze, wszystko to, co się nazywa.

Układ szukasz na nazywana jest motyw. Domyślną WordPress posiada nagłówek na górze z tytułu zastępczego witryny. Wzdłuż boku są tytuły i linki. To jest Twój menu bocznym. Słupek jest podstawowym, część środkowa. Stopka znajduje się na dole strony.

Spójrzmy na stanowisku przez chwilę. Poniżej tytuł Poczty jest kilka informacji, zwany dane meta. który zawiera informacje na temat stanowiska, takie jak data i czas post został złożony, autora i kategoriach post znajduje.

GoDaddy hosting samouczek WordPress wygląda dość podstawowe

Przewiń stronę w dół i zauważył pasek na końcu strony. To jest stopka. a teraz mówi, „Twój blog jest dumnie zasilany przez WordPress.”

Powrót do paska bocznego, można zobaczyć różne sekcje informacji. Wśród nich można znaleźć listę obejmującą strony, kategorie, archiwa, Kalendarz i terminach. Jest to część menu lub panelu nawigacyjnego, że ludzie mogą używać do poruszania się po witrynie, odwiedzając posty z różnych kategorii lub okresów.

Po prawej stronie bloga, na pasku bocznym znajduje się sekcja o nazwie Meta. W tym dziale zobaczysz link oznaczony Site Admin. Kliknij ten link i zostaniesz zabrany do strony logowania administracja witryny. Logowanie do witryny przy użyciu nazwy użytkownika i hasła ustalonego podczas procesu instalacji.

Można także przejść bezpośrednio do strony logowania poprzez dodanie / wp-admin do końca swojego adresu witryny. Na przykład: coolexample.com/wp-admin.

Raz jesteś zalogowany, pierwszą rzeczą, która wyświetla się na desce rozdzielczej panelu administracyjnego. Panel administracyjny jest mózgiem swojej stronie. To jest, gdy organizacja witryny zaczyna.

Panel administracyjny umożliwia dostęp do funkcji sterujących instalacji WordPressa. Panel jest prezentowane w sekcjach: nagłówek, główną nawigację, obszar roboczy i stopkę.

Duży obszar w środku ekranu jest obszar roboczy. Specyficzne informacje odnoszące się do konkretnego wyboru nawigacji, takie jak dodanie nowego posta, wyświetla tutaj.

Można dostosować obszar roboczy dla każdej funkcji administracyjnej, klikając opcje. a następnie wybierając jakie informacje chcesz wyświetlić.

Po lewej stronie ekranu znajduje się menu główne nawigacji z wyszczególnieniem każdej z funkcji administracyjnych, które można wykonać.

Expand / collapse strzałkę tuż poniżej głównego menu nawigacji pozwala zwinąć menu z zestawem ikon, lub rozwinąć (fly-out), aby pokazać ikonę i opis dla każdego z głównych funkcji administracyjnej. W obrębie każdego z głównych funkcji, takich jak wpisy, wyświetlony podmenu po najechaniu myszką na obszarze tytułowego.

Domyślnym głównym menu nawigacji składa się z:
 • Dashboard - Zobacz ostatnia aktywność zarówno na swoim miejscu w ekosystemie WordPress na wolności.
 • Wiadomości - Tworzenie i edytowanie opublikowane posty, kategorii i tagów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Publishing i edycja postów w WordPress.
 • Media - porządkowanie zdjęć, filmów i plików.
 • Linki - Tworzenie i edytowanie łączy, aby wyświetlić na swojej stronie.
 • Strony - Tworzenie i edytowanie statycznych stron na swojej stronie.
 • Komentarze - Zarządzanie komentarzy czytnika na swoim blogu. Korzystanie z panelu Komentarze można edytować i usuwać komentarze, oraz oznaczyć je jako spam. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zarządzanie Komentarze w WordPressie.
 • Wygląd - Zmień wygląd swojej stronie. Korzystanie z panelu Wygląd można dostosować swój Strona tematyczna, zarządzanie widżety, utwórz Menu strony i edytować pliki PHP i CSS.
 • Wtyczki - Dodawanie i zarządzanie funkcje na swoim blogu WordPress, które nie są standardowo wyposażone w domyślnej instalacji. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Włączanie i wyłączanie wtyczek w WordPressie.
 • Użytkownicy - Zarządzanie kontami użytkowników na swojej stronie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zarządzanie użytkownikami w WordPressie.
 • Narzędzia - Przyspieszenie WordPress na lokalnym komputerze, zawartość import z innych źródeł, wyeksportować zawartość, lub uaktualnić swoje oprogramowanie WordPress do nowej wersji.
 • Ustawienia - Dostosuj jak witryna zachowuje się, w jaki sposób interakcji z witryną, a jak reszta świata współdziała z witryną. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Dostosowywanie ustawień w WordPressie.

Rzeczy do rozważenia

Jeśli masz już WordPressie ustawić w innym miejscu, patrz Przenoszenie dużych witryn WordPress do GoDaddy, aby uzyskać więcej informacji.

Jeśli nazwa domeny wskazuje obecnie gdzieś indziej, trzeba zaktualizować serwery nazw nazwa domeny i adres IP (rekord) w użyciu WordPress. Aby uzyskać więcej informacji, patrz:

Inne zasoby

Można znaleźć więcej pomocy na stronie WordPress. która oferuje zasobów na te tematy:

Powiązane artykuły

Tutorial na stronie seo hosting wordpressZupełne WordPress 000webhost Guide (2017) WordPress z pewnością nie wymaga żadnego formalnego wprowadzenia, ponieważ jest to najbardziej popularny blogosferę, że szybko się miejsce własnej ...
Intro strona html wordpress hostingW WordPress, można umieścić treść na swojej stronie albo jako „post” lub „Strona”. Kiedy piszesz regularny wpis w blogu, napisać post. Słupy, w konfiguracji domyślnej, pojawiają się w odwrotnej kolejności ...
Numery stron hosting wordpress wpW WordPress, można umieścić treść na swojej stronie albo jako „post” lub „Strona”. Kiedy piszesz regularny wpis w blogu, napisać post. Słupy, w konfiguracji domyślnej, pojawiają się w odwrotnej kolejności ...
Eksport wybrany hosting stron wordpressIstnieje wiele stron internetowych hostów, które daje narzędzia do tworzenia stron internetowych na swoich platformach. Pozwalają one na tworzenie stron, blogach, a nawet sklepów internetowych. Większość z nich ma doskonałe narzędzia i ...
GoDaddy zmiana podstawowej domeny hosting wordpressJeśli chcesz zmienić nazwę domeny witryny WordPress®, można używać WordPress panel sterowania. Jednak trzeba też przenosić pliki witryny WordPress do właściwej lokalizacji i upewnij się, ...