Załóż e-commerce Hosting Joomla

Dostaliśmy wezwanie wczoraj z potencjalnym klientem informując nas, że chce stworzyć stronę internetową e-commerce i usłyszał, że może on łatwo zrobić z Joomla. Chciał, aby wykonać zadanie za siebie i tak zapytał nas, czy możemy wytłumaczyć mu proces od nowa. I tak zrobiliśmy ...

Oto krok po kroku łatwe do odczytania poradnik jak stworzyć e-commerce od podstaw (i za darmo!) W Joomla:

Etap 0 - Kup domenę

Tworzenie strony internetowej e-commerce Hosting Joomla Pamiętaj, aby przeczytać

Nazwa domeny jest Twoja marka w internecie. Nazwa domeny jest coś takiego jak google.com. joomla.org. itoctopus.com. itp…

Nazwa domeny musi wskazywać na swojej działalności, szczególnie jeśli nie jesteś duża firma. Na przykład, jeśli sprzedajesz laski na Florydzie, to nazwa domeny musi być coś floridacanes.com. Dobra nazwa domeny pomoże Ci długą drogę w pozycjonowanie SEO.

Naszym zdaniem (i zdaniem wielu) najtańsze miejsce i najlepsze miejsce do kupowania domen GoDaddy.com. Aby kupić nazwę domeny, wystarczy wskazać przeglądarkę do GoDaddy.com, szukać nazwy domeny (w celu sprawdzenia, czy jest ona dostępna, czy nie - jeśli nie jest podana, to nie panikuj, staraj się myśleć o innej nazwie, aż znajdziesz taki, który jest ona dostępna), a następnie go kupić.

Gratulacje, teraz jesteś właścicielem nazwy domeny! Pierwszym krokiem w tworzeniu sklepu internetowego z Joomla!

Krok 1 - Zakup pakiet hostingowy

Jako ludzie, musimy domów do zamieszkania. Pomyśl o hostingu, jak domu swojej stronie, gdzie wszystkie dane (pliki i bazy danych) znajduje. Hosting jest oddzielna usługa, które muszą być zakupione. My oferujemy hosting na itoctopus, ale tylko dla naszych klientów. Jeśli nie jesteś jednym z naszych klientów i nie zamierzają być, to można wyszukać pakiety hostingowe w Google (tylko google pakiety hostingowe). Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze firmy hostingowej, jak istnieje wiele firm hostingowych złe, że obecnie nie tylko dbają o swoje pieniądze, a nie firmę. Mała rada: Nie idź za hosting plan, który może wydawać się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. (Bardzo tanie, nieograniczony wszystko, etc ...)

Po zakupie firmy hostingowej, trzeba będzie wrócić do GoDaddy do narzędzia do zarządzania domeną i zmienić serwery nazwę domeny pkt do nowej firmy hostingowej. Zazwyczaj firma hostingowa wyśle ​​serwery nazw w swojej powitalnej wiadomości e-mail. Należy pamiętać, że serwery nazw zajmie trochę czasu propagacji, czasami nawet do 48 godzin. (Uwaga: wsparcie GoDaddy będzie w stanie pomóc Ci zmienić swoje serwery nazw - w przypadku jego braku, zawsze możesz zadzwonić do nas!)

Krok 2 - Pobierz Joomla

Tworzenie strony internetowej e-commerce Hosting Joomla przechowywać bazę

W chwili pisania tego artykułu, najnowsza wersja to Joomla 2.5.2 (która była poprawka zabezpieczeń, który ukazał się dzisiaj). Można go pobrać wchodząc na www.joomla.org/download.html a następnie klikając na link obok ZIP pełny pakiet (pierwszy pełny pakiet wejścia od góry).

Krok 3 - Prześlij Joomla

Teraz, po pobraniu Joomla, trzeba przesłać go do swojego konta hostingowego. Można to zrobić poprzez ekstrakcję Joomla lokalnie, a następnie FTPing Joomla pliki źródłowe do konta hostingowego. Jeśli jest to twoja jedyna strona z tej firmy hostingowej powinieneś FTP go do public_html. Alternatywnie, szybszy sposób na osiągnięcie tego jest przechodząc do cPanel swojego konta hostingowego, a następnie przechodząc do menedżera plików. a następnie przesłać plik zip Joomla, a następnie wyodrębnianie go w katalogu public_html.

Krok 4 - Tworzenie bazy danych

Po przesłaniu Joomla na serwerze, trzeba będzie utworzyć bazę danych, gdzie będą przechowywane wszystkie dane witryny. Można utworzyć bazę danych, przechodząc do cPanel swojego konta hostingowego ponownie, a następnie klikając na podstawie bazy danych MySQL Kreator baz danych. a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Zapisać nazwę bazy danych, nazwę użytkownika i hasło w bezpiecznym miejscu. Trzeba będzie je później.

Etap 5 - Konfiguracja Joomla

Teraz należy wpisać w przeglądarce adres URL strony internetowej (który jest www.floridacanes.com). Zostaniesz poproszony, aby skonfigurować Joomla. Opisaliśmy tutaj ten cały proces. Należy pamiętać, że należy zostawić localhost jako nazwy hosta w przypadku, gdy nie używasz GoDaddy jako dostawcę usług hostingowych.

Krok 6 - Pobierz szablon

Gratulacje, masz teraz swoją stronę WWW działa! Teraz wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć odpowiedni szablon i go pobrać. Proste wyszukiwanie w Google „joomla szablony trzciny” na naszej stronie internetowej trzciny przykład najprawdopodobniej ujawniają szablony bezpośrednio skierowany do przedsiębiorstw sprzedających laski (dobrze, realistycznie nie będzie, ponieważ jest to bardzo mała nisza, więc może trzeba zatrudnić projektant lub zmodyfikować jeden z istniejących szablonów, aby dopasować swój temat). Może się okazać, płatne i bezpłatne szablony - Szablony Joomla płacone są bardzo tanie: najprawdopodobniej będą kosztować mniej niż 100 $. To również nie trudno znaleźć wolny Joomla szablon, który jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Po znalezieniu odpowiedniego szablonu go pobrać na komputer.

Krok 7 - Instalacja szablonu

Jeśli używasz Joomla 2.5.x, można zainstalować szablon w następujący sposób:

  • Zaloguj się do swojego panelu sterowania przy użyciu Joomla „admin” jako nazwę użytkownika i passwrod które podałeś w kroku 5.
  • Kliknij Rozszerzenia -> Menedżer rozszerzeń.
  • Przeglądaj, aby zlokalizować szablon, który został pobrany w poprzednim kroku, a następnie kliknij Upload Zainstalować .

Teraz, że szablon jest zainstalowany, można dokonać pewnych zmian w głównym sztandarem i innych składników matrycy. Pamiętaj, aby przeczytać instrukcję dołączoną do szablonu Joomla wiedzieć, które rozszerzenia należy pobrać, aby wyglądał jak ten w demo. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z szablonu, a następnie w sekcji „My Joomla nie działa! „.

Gdy szablon jest prawidłowo zainstalowany, należy zrobić to domyślny szablon przechodząc do Rozszerzenia -> Menedżer szablonów. kliknięcie na nazwę szablonu, wybierając Wszystko obok domyślnie. a na końcu kliknąć przycisk Zapisz w prawym górnym rogu.

Krok 8 - Tworzenie podstawowych stron

W tym kroku należy utworzyć podstawowe stron, takich jak strony głównej, na stronie, o nas kontakt z nami strony, etc ... Stworzenie tych stron jest proste i jednoznaczne. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej dziedzinie zawsze można zadzwonić do nas!

Krok 9 - Pobierz VirtueMart

W tym momencie masz stronę internetową w pełni funkcjonalny, ale nadal nie ma sklepu. Trzeba stworzyć sklep, a najlepszym sposobem na to jest, aby pobrać i zainstalować VirtueMart. VirtueMart to rozszerzenie Joomla i można pobrać za darmo na virtuemart.net/downloads. Aktualna wersja VirtueMart jest 2.0.2 i jest kompatybilny z najnowszą wersją Joomla.

Etap 10 - instalacja VirtueMart

VirtueMart może być zainstalowany w taki sam sposób, że masz zainstalowany szablon. Wystarczy przejść do menedżera rozszerzeń. zlokalizować pobrania VirtueMart na komputerze, a następnie przesłać go. Po przesłaniu go VirtueMart zostanie zainstalowany automatycznie.

Krok 11 - Konfiguracja sklepu

Teraz masz sklep, ale po prostu nie mają żadnych artykułów w sklepie. Przejdź do Komponenty -> VirtueMart w panelu sterowania Joomla i konfiguracja Twojego sklepu. Trzeba wykonać następujące czynności:

  • Tworzenie główne ustawienia sklepu. Sposób płatności (można łatwo utworzyć konto PayPal i zrobić punkt sklepu do konta PayPal, więc kiedy ludzie zakup od ciebie, będą wysyłać pieniądze do konta PayPal), opcje wysyłki, zawiadomienia, etc ...

Tworzyć kategorie. Kategorie hermetyzacji swoje produkty. Na przykład, w naszym przykładzie laski, możemy mieć kategorię o nazwie dodatki.

Dodaj swoje produkty. Teraz trzeba dodać swoje produkty. Należy dodać nazwę, opis i cenę swoich produktów. W przypadku pobrania zawartości, trzeba przesłać pliki, które zostaną pobrane przez klientów.

Krok 12 - Link do sklepu

Tworzenie menu, które odwołują się do sklepu VirtueMart. Wystarczy przejść do Menu -> Menu główne (w panelu sterowania Joomla) i kliknij przycisk Nowy w prawym górnym rogu, aby dodać nowy element menu, a następnie w menu Element Type. wybierz VirtueMart.

Krok 13 - Twój sklep jest już otwarty!

Gratulacje, Twój sklep jest obecnie otwarty dla biznesu! Możesz teraz sprzedawać swoje produkty lub usługi online!

Zdajemy sobie sprawę, że powyższe może być nieco przytłaczający, a to dlatego, że jesteśmy tutaj, aby pomóc. Możemy pomóc w utworzeniu sklepu internetowego od zera, po prostu daj nam znać naturę swojej działalności, a my zajmiemy się resztą. To zajmie nam około 2-3 dni (16-24 godzin) pracy (patrz nasz bardzo rozsądne ceny, aby obliczyć, ile to będzie kosztować).

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

Tworzenie strony internetowej od podstaw z Joomla hostingSystem zarządzania treścią typu open source, Joomla jest idealnym program komputerowy. Może być stosowany do utrzymania, modyfikacji, edytowania i publikowania treści strony, wszystko z pomocą w ...
Hosting www joomla darmoFree Joomla Hosting Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową bez inwestowania czasu i pieniędzy można po prostu zapisać się na darmowy hosting z nami i stworzyć własną stronę z jednego z bezpłatnych narzędzi, które ...
Strona internetowa hosting joomla uk samouczekHosting Joomla stało się jeszcze prostsze Dzięki tej szeroko stosowanej CMS (Content Management System), można stworzyć własną stronę i udostępniać je w Internecie podczas korzystania z własnego adresu internetowego. Nasze pakiety hostingowe, które ...
Witryn internetowych uk rozszerzeń JoomlaHosting Joomla stało się jeszcze prostsze Dzięki tej szeroko stosowanej CMS (Content Management System), można stworzyć własną stronę i udostępniać je w Internecie podczas korzystania z własnego adresu internetowego. Nasze pakiety hostingowe, które ...
Wordpress witryny WWW etapy żaluUczę się ten materiał. Nie jestem maniakiem. Nie robię tego dla zysku i usługi będę wam powiedzieć o nich, że są już stosowane lub słyszałem dobre rzeczy o dobrych ludzi. Jestem...