Ciekawa pozycja joomla hosting

Czym jest Joomla! System Update?

Począwszy od Joomla! 1.6, Joomla! jest opisywany system aktualizacji systemów, aby pomóc utrzymać się na bieżąco. Joomla! System Update jest napędzany głównie przez menedżera rozszerzeń. Aby uzyskać więcej informacji na temat Extensions Manager: https://docs.joomla.org/Help36:Extensions_Extension_Manager_Update

Aktualizuj Powiadomienia

Joomla! Aktualizacja systemu zapewnia wygodny sposób zaktualizować zainstalowane rozszerzenia, ale także wdraża system powiadomień od dewelopera rozszerzeń do informowania o dostępności nowych wersji. W ten sposób adminitrators systemowe mogą być informowani i wybrać sposób zarządzać systemem.

Ciekawa pozycja joomla hosting wszyscy deweloperzy są zachęcani do

Przykładowy obraz: Zawiadomienie o dostępnych aktualizacjach

Przykładowy obraz: nowa wersja rozszerzenie zostało zainstalowane

Nowy wymóg JED

Wymagania w stosunku do nowego wpisu. Wszystkie rozszerzenia załadowane do JED po 10 stycznia 2017 roku są zobowiązani do korzystania z systemu aktualizacji Joomla. Pomoże to zapewnić, że właściciele witryn są zawsze powiadomiony kiedy nowa wersja ich zainstalowanych rozszerzeń jest dostępny. Utrzymanie rozszerzeń na bieżąco mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

W tej wytycznej, możemy dołączyć krótki szczegółów na temat sposobu wdrażania aktualizacji systemu Joomla dla darmowych i płatnych rozszerzeń. Wszyscy deweloperzy są zachęcani do odwiedzenia Joomla Dokumenty uzyskać więcej informacji lub sprawdzić, jak inne rozszerzenia już się przyjęły system aktualizacji.

W odniesieniu do rozszerzenia już notowane na JED, nie zostaną wycofane, jeśli nie są one zgodne z tym nowym wymogiem. Zamiast tego ostrzeżenia popup będzie udostępniana użytkownikom po kliknięciu na przycisk Pobierz, informując ich, że rozszerzenie nie obsługuje serwery aktualizacji i dlatego muszą być aktualizowane ręcznie.

Nie zapomnij sprawdzić, czy korzystać z rozszerzeń Joomla! System Update.

Aktualizacja systemu Joomla

Jedną z najmocniejszych cech Joomla! jest możliwość przedłużenia go z rozszerzeniami innych firm. Aby zachować te rozszerzenia aktualizowane, Joomla System Update pozwala szybko zautomatyzować ten proces, aby sprawdzić wszystkie zainstalowane rozszerzenia i aktualizować je z menedżera rozszerzeń.

Z punktu widzenia dewelopera, rozszerzenia są połączone do źródła, poprzez manifeście przedłużającej paszy dostępnych aktualizacjach.

Aby dostarczyć aktualizacje, istnieją dwa główne przypadki użycia: darmowe rozszerzenie lub wypłacona rozszerzenie. Pierwsza sprawa jest prosta i aktualizacje mogą być bezpośrednio dystrybuowane za pośrednictwem tego samego pobierania strumienia niż początkowy pobrania. W przypadku płatnego rozszerzenia, ponieważ aktualizacje są ograniczone do ważnych zapisów / członkostwa, a następnie metodą, aby sprawdzić to musi być brane pod uwagę w procesie aktualizacji.

Ciekawa pozycja joomla hosting rozszerzeń

W kolejnych rozdziałach opisujemy najczęstsze praktyki dystrybucji rozszerzeń aktualizacji.

Joomla System Update - darmowe rozszerzenie

W tym przypadku, System Update Rozszerzenie wymaga aby dodać tag w rozszerzeniu oczywistego określenia URI publikować dostępne aktualizacje:

Definiowanie serwera aktualizacji

Aby korzystać z tej funkcji, serwer aktualizacji musi być zdefiniowana w manifeście Twojego rozszerzenia.

Aktualizacje plik XML

Typ rozszerzenie serwer pozwala programistom definiować manifestu rozszerzenie do ciągnięcia nowości od manifestu pojedynczego rozszerzenia.

Przykładowa sprawa: Joomla! Linki internetowe

W tym czasie, Joomla! Rozszerzenie Weblinks jest dystrybuowany w taki sam sposób jak rozszerzenie trzeciej. Ponieważ jest aktualizowane w taki sam sposób jak rozszerzenia firm trzecich, jest to doskonały implementacja systemu aktualizacji: Joomla-extensions / Weblinks

Jak pokazano w tym manifeście, aktualizacje rozszerzeń są dystrybuowane z pliku XML ręcznie utrzymywana. Jeśli wolisz, aby stworzyć strumienie aktualizacji XML od menedżera plików, kilka alternatyw można znaleźć w JED.

UWAGA: Double sprawdzić targetplatform

Wspólnym problemem, gdy Joomla nie wykrywa nową wersję w definicji targetplatform.

Joomla System Update - płatne rozszerzenia

Ten przypadek jest podobny do bezpłatnego przedłużenia. Jednak dodatkowy walidacja jest zobowiązany do sprawdzenia, czy użytkownik jest uprawniony do otrzymywania aktualizacji. Walidacja ta jest wykonywana w trybie online i musi być obsługiwane przez system rozszerzeń programisty.

Do identyfikacji użytkownika aktualizującego jego / jej system Joomla posiada dodatkową extra_query parametru w #__update_sites. Parametr ten zostanie dodany do deklarowanej pobierania adresu URL, zapewniając możliwość zaakceptowania lub odrzucenia pobieranie.

Można zarządzać extra_query zgodnie z własnymi wymaganiami i Joomla nie nakłada żadnych ograniczeń w informacji o terenie. Musi ważny jako parametr URL.

Przykładowa sprawa: Akeeba Release System i Akeeba Subskrypcje

Akeeba Release System i Akeeba subskrypcje są rozszerzenia, które Akeeba przedłużenie deweloper realizuje zarządzać własnych rozszerzeń. Są darmowe alternatywy formułowane na własnym systemie uwalniania.

W tym kontekście pobierania Id (dlid) musi być zdefiniowana w rozszerzeniu być aktualizowane i przechowywane w extra_query dziedzinie. Np dlid = 1234567890123456789012.

Kiedy menedżer aktualizacji Joomla nazywa swoją stronę, aby pobrać aktualizację, obejmuje ona do pobrania identyfikatora. Akeeba ARS i Subs współpracować, aby sprawdzić członkostwa i powrót właściwej odpowiedzi.

Odnośnie do innych firm Aktualizuj Systems

Systemy aktualizacji Thrid firm, stworzony aby dostarczać aktualizacje w bezpieczny i wygodny sposób, podobny do systemu aktualizacji Joomla są uważane za zgodne z wymaganiami. Jednak naszym celem jest scentralizowanie informacji o zmianach w rozszerzeniach: obszar Update następnie system zmiana osób trzecich musi również podać informacje o dostępności wersji dla Joomla! Menedżer aktualizacji. Użytkownicy nie muszą być wymagane, aby odwiedzić każde rozszerzenie znać jego stan.

Dodatki są szczególnym przypadkiem rozszerzeń zarządzanych przez przedłużenie macierzystej. Programy powiązane są instalowane, zarządzane i odinstalowane z III-party System Update.

Ponieważ te szczególnego rodzaju rozszerzeń są publikowane w JED ale nie mogą być zintegrowane z Joomla! System Update, są zwolnione z wymogu integracji. Wyjątek ten nie obejmuje rozszerzenia, które można zainstalować za pomocą instalatora Joomla i specyficzne rozszerzenie.

Takie rozszerzenia zostaną zatwierdzone na podstawie każdego przypadku.

Przykładowe ekranu

Aspekty administracyjne, w jaki sposób deweloper rozszerzenie kieruje swoją działalność wykracza poza zakres tego, co JED może regulować. To jest odpowiedzialność dewelopera w celu zapewnienia, że ​​on lub ona pracuje w jakichkolwiek wymogów prawnych, które są nakładane przez lokalnego rządu. Możemy tylko polecić konsultacji z lokalnym księgowym i / lub prawnika aby upewnić się, że spełniają wszystkie lokalne wymogi prawne.

Można zaimplementować serwerów aktualizacji w podobny sposób jak Płatne Rozszerzenia zarządzać - można wdrożyć serwery aktualizacji do informowania użytkowników o dostępnych aktualizacjach i wyświetla komunikat, że aktualizacja jest dostępna za pośrednictwem kontaktując je za pośrednictwem witryny internetowej. Kluczowym punktem tutaj jest poinformowanie użytkowników o aktualizacjach - decyzję, aby zapewnić im automatycznie lub nie jest twoja decyzja.

W ten sam sposób, że istnieje kilka menedżerów pobierania, które pomagają zarządzać aktualizacjami, istnieją również menedżerowie subskrypcyjnych, które pomogą Ci zarządzać VAT. Alternatywnie, istnieje również platformy e-commerce, które mogą skonsolidować sprzedaży.

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

Pozycja 7 Hosting JoomlaTen poradnik pokaże Ci, jak dodać pozycję modułu w Joomla 3.x. szablon. Wiesz już, jak sprawdzić dostępne pozycje modułów w szablonie. W tym poradniku pokażemy ...
Hosting witryn dla JoomlaCzym jest Joomla Hosting? Bezpłatny, łatwy w obsłudze i konfigurowalny. Joomla oferuje wielu opcji site-budowlanych i jest dostępna z większości planów hostingowych. Pomyśl WordPress jest tylko ...
Najlepsze joomla hosting za darmoCzym jest Joomla Hosting? Bezpłatny, łatwy w obsłudze i konfigurowalny. Joomla oferuje wielu opcji site-budowlanych i jest dostępna z większości planów hostingowych. Pomyśl WordPress jest tylko ...
Najlepszy darmowy hosting joomlaCzym jest Joomla Hosting? Bezpłatny, łatwy w obsłudze i konfigurowalny. Joomla oferuje wielu opcji site-budowlanych i jest dostępna z większości planów hostingowych. Pomyśl WordPress jest tylko ...
Jak zbudować stronę internetową z joomla hosting„; O.write (R) o.close ()> powrotu n.prototype.isNullOrEmpty = function (n), w wyniku 1>, n.prototype.dispatchCustomEvent = function (N);! Var i = document.createEvent (” CustomEvent "); return ...