Simple Machines Forum vs phpbb hosting

Wiele hosting użytkowników są zdezorientowani, kiedy próbują stworzyć swoją pierwszą wspólnotę, na której forum skrypt, aby wybrać dla swojej społeczności jako zmianę opcji w dół linii nie jest coś, co jest korzystne lub mogą być łatwo zrobić.

Mamy zamiar porównać wszystkie 3 najpopularniejsze skrypty na kilka punktów, takich jak ich łatwość obsługi, bezpieczeństwa i niezawodności, są to najważniejsze punkty podczas wybierania skryptu forum, jednak tylko dlatego, że jeden z pretendentów wygrać nie sprawiają, że najlepszy scenariusz tam, potrzeby każdej osoby jest inna jednak jesteśmy tylko porównując je w przypadku ogółu publiczności.

Simple Machines Forum vs phpBB hosting wykonane dla

phpBB został stworzony przez Jamesa Atkinsona (theFinn) w czerwcu 2000 roku jako UBB podobnego rozwiązania forum dla żony. Po uwolnieniu do publicznej wiadomości za pośrednictwem SourceForge, zyskał popularność bardzo szybko, a w grudniu tego samego roku ukazał v1.0.0. Dwa dodatkowe główne wydania, 1.2 i 1.4, zostały wykonane w lutym i kwietniu 2001. W tym czasie zespół rozwój poszerzony Bart van Bragt (BartVB) i Paul S. Owen (psoTFX). Prace nad phpBB 2.0.x rozpoczęła się w lutym 2001 r phpBB2 został zbudowany całkowicie od podstaw, i wziął cały rok, aby zakończyć.

Wreszcie w kwietniu 2002 phpBB 2.0.0 został udostępniony do publicznej wiadomości. Linia 2.0.x phpBB od tego czasu wzrosła stać się najbardziej udany biuletyn opensource oprogramowanie deska na całym świecie. Praca na phpBB 2.2 rozpoczęto niemal natychmiast i kontynuowane w kolejnych latach. W dniu 14 stycznia 2005 roku ogłoszono, że phpBB 2.2 nie będzie więcej być. Ze względu na dużą skalę zmian dokonanych w kodzie i brak kompatybilności wstecznej z phpBB 2.0.x. zdecydowano, że kolejna wersja phpBB musiałby być 3.0.0, jak jest to wymagane w ramach systemu numeracji Linux Kernel. Zatem phpBB3 â € œOlympusâ € ?? urodził się.

Przyjazność dla użytkownika: 4,5
phpBB można zainstalować przy użyciu Fantastico na większości dostawców usług hostingowych automatycznie za pomocą kilku kliknięć co jest dużym plusem dla łatwości obsługi, a także nowy motyw subSilver który jest dołączony phpBB 3 pewnością wygląda bardzo imponujący i dużo bardziej profesjonalnie w porównaniu do poprzedniego jeden zawarte w phpBB 2, strona administracyjna ma liftingu, który sprawia, że ​​wygląda o wiele lepiej z lepszą użyteczność, podczas gdy panele sterujące administracyjne miały zawsze konstrukcyjne wady dotyczące sposobu dystrybucji danych oraz za pośrednictwem stron, phpBB pewno wymyślił dobre sposoby obejście tego. Ponadto został on bardziej jako plug and play forum rozpoczynający phpBB 3 w porównaniu do poprzednich godzin spędzonych konfiguracji, aby skonfigurować i znaleźć przyzwoity motyw dla niego.

Simple Machines Forum vs phpbb hosting wad projektowych, jak

Bezpieczeństwo: 4
Bezpieczeństwo jest bardzo mocny punkt dla phpBB biorąc pod uwagę, że przez ostatnie 7 lat, phpBB 2 miał 38 biuletynów zabezpieczeń, około 5 rocznie może być duża liczba, ale na liczbę użytkowników, które go używają, jest bardzo niska. Jednak phpBB 3 wydaje się iść bardzo silny, ponieważ jej data premiery, która była 13 grudnia 2007 roku do chwili obecnej, co stanowi około 6-7 miesięcy, a to była tylko 1 poradnik bezpieczeństwa, który sprawia, że ​​jest bardzo bezpieczna w porównaniu do innych skryptów forum na około.

Niezawodność: 5
phpBB uruchamia największy forum internetowego na świecie w tej chwili, która jest forum internetowe Gaia, ma 1,334,740,294 posty i ponad 12,589,038 użytkowników, liczby te są bardzo duże, drugie największe forum phpBB, który jest Brazylijska forum gry ma ponad 102.704.207 posty i 167,802 Â € „różnica jest ogromna, ale miliony postów i wszystkie te popularne fora phpBB uruchomione bez problemu jest na pewno bardzo imponująca i daje phpBB najwyższe noty za niezawodność

Całkowita liczba punktów: 14/15
Końcowy wynik dla phpBB jest bardzo wysoki i nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę, zgodnie z małym czeku Google jest obecnie gospodarzem ponad 6,680,000 forach i wielki powód jest ze względu na jego popularność i jak to bardzo bezpieczne i niezawodne.

SMF został stworzony, aby zastąpić oprogramowanie forum YaBB SE, który w tym czasie był zyskuje złą reputację z powodu problemów z jego odpowiednik Perl opartych na oprogramowaniu i podobnie nazwie YaBB. YaBB było wiadomo, że powodują problemy alokacji zasobów i był ciężki zasobów na wielu systemach, w jego wcześniejszych wersjach. YaBB SE został napisany jako szorstki portu PHP YaBB, ale zazwyczaj mają wiele z tego samego źródła, a nawet problemy z bezpieczeństwem, ponieważ był to port z niepewnego wersji Perl. Joseph Fung i Jeff Lewis Lewis Media Inc właściciele YaBB SE i prawowici właściciele SMF, podjął decyzję o konwersji do nowej marki i nazwy.

SMF rozpoczął jako małego projektu przez jednego z twórców YaBB SE, a jego głównym celem było dodać więcej zaawansowanych templating do YaBB SE. Projekt następnie powoli rosła do rozwiązywania wspólnych problemów, propozycje nowych funkcji, efektywności i problemów związanych z bezpieczeństwem. Rehaul z YaBB SE był w rozwoju od kilku lat, ale został zastąpiony przez ten następnie konkurencyjnego projektu. Popularne zainteresowanie nowym YaBB SE widelcem wywołała kompletny przepisanie kodu z bezpieczeństwa i wydajności w umyśle. To w końcu stał się dzisiejszy Simple Machines Forum. Pierwsze wydanie było SMF SMF 1.0 Beta 1a, wydany w dniu 30 września 2003 roku do Karty tylko członkowie.

W dniu 23 października 2006, Simple Machines LLC została zarejestrowana w stanie Arizona, a przeniesienie s od Lewisa mediów do Simple Machines LLC została zakończona w dniu 24 listopada 2006 roku podczas rekolekcji trzydniowej w Tucson, AZ. Dokonano tego za „[zestalania] zaangażowanie zespołu ciągłe dostarczanie darmowego oprogramowania, bez postrzeganych zagrożeń związanych z wpływem korporacji”

Przyjazność dla użytkownika: 3,5
Od wszystkich 3 forum, SMF nie dostać dużo kredytów dla jego przyjazności dla użytkownika; interfejs użytkownika, który jest wyposażony w jest bardzo stary i wygląda bardzo przestarzały, to było to samo już od kilku lat bez windy twarzy w ogóle. Panel administratora jest dużo bardziej zatłoczone / trudniejszy do zrozumienia niż inne skrypty, początkowy wynik dla łatwości obsługi było 3 jednak jeden schludny cecha, która jest podana na to zainstalować w internecie, aby Podsumowując, zamiast konieczności pobierania, dekompresji, przesłać, zainstalować go pobrać jeden plik PHP, który robi wszystko, że jest to bardzo odpowiedni i pomocny jednak UI wciąż wymaga dużo więcej pracy, aby była ona na równi. A plus, ponieważ mogą być instalowane automatycznie za pomocą Fantastico z kilku kliknięć.

Bezpieczeństwo: 5
SMF może nie wziąć ciasto na łatwość obsługi, ale kradnie go na bezpieczeństwo, w ciągu ostatnich 4 lat, to była tylko 7 biuletynów zabezpieczeń, co oznacza około 2 rocznie, co stanowi dużą różnicę w porównaniu do innych forach, elementów i Kod główny jest bardzo bezpieczny, który sprawia, że ​​jest bardzo dobre forum na backend, jednak ponieważ nie jest często aktualizowana, nie mając wiele biuletynów zabezpieczeń nie jest zaskoczeniem dla stabilnego produktu nietknięte.

Niezawodność: 4
SMF nie jest popularny wśród dużych forach, największe forum w momencie, który jest obsługiwany przez SMF posiada 4,358,549 posty i 30 795 zł „Chociaż nie jest bardzo popularny jednak jest to bezpieczne, dlatego to znaki niezawodność są nieco wysokie również ma dobre wykonanie z Joomla co czyni go jednym z bardziej popularnych wyborów dla użytkowników Joomla, to jest również używane na forum pomocy Joomla.

Ogólny wynik: 12,5 / 15
Oczekuje się, że ogólny wynik dla SMF; Ma dużo pracy do zrobienia na funkcji mądry jednak jest to bardzo imponujące ze swej strony bezpieczeństwa i może być bardzo dobrze przyszły niezawodny skrypt forum. Byłoby bardzo użyteczne mieć go na forum publicznym przy minimalnych cech, ale maksymalne bezpieczeństwo.

Korzenie MyBB leżą w XMB forach dyskusyjnych i DevBB - Wiele lat temu, Chris Boulton, web34rk i b0ndman rozpoczęła prace XMB. Po pewnym czasie, web34rk i b0ndman opuścił zespół i Chris stał się głównym programistą w zespole z dwoma innymi deweloperami. Z biegiem czasu, zespół przesunął się ponownie i kilka deweloperzy nie podoba mi się sposób rzeczy były pozycją. Razem rozwidlony XMB i stworzył DevBB. DevBB był poprzednikiem MyBB, tymczasowe rozwiązanie dla ludzi do korzystania podczas MyBB był rozwijany. Zespoły rozwojowe często zmieniane, ale MyBB wciąż tu z Chrisem Boulton jako główny programista od 2002 roku.

Przyjazność dla użytkownika: 4,5
Życzliwość użytkownik MyBB jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę, że jest to nowy gracz na wolnym forum gry jednak rozwija się szybko i przejmowanie rynku fora szybko ze względu na jego bardzo prosty w dół do ziemi instalacji i konfiguracji, ułatwia zarządzanie swoim forum przez co wszystko dużo prostsze, ale jednocześnie nadal ma zdolności zaawansowanego zarządzania, takie jak przewidziane w innych dobrych skryptów lub nawet dobrych płatnych skryptów forum. Mały minus to, że nie jest automatycznie instalowany na komputerach korzystających z internetowych Fantastico.

Bezpieczeństwo: 3,5
Bezpieczeństwo jest głównym problemem z MyBB, to na ogół bezpieczne ale to wymaga dużo więcej pracy, biorąc pod uwagę, że miał 34 biuletynów zabezpieczeń w ciągu ostatnich 4 lat, co oznacza około 9 biuletynów zabezpieczeń rocznie, który jest bardzo wysoka jednak nadal jest nowy skrypt i ma dużo pracy, aby przejść do niego, tym bardziej, że praca odbywa się na nim, tym bardziej powinien być stabilny w przyszłości, nie zdziwiłbym się, gdyby początkowe wersje innych forach jak miałoby dużo wyczyny jak ten, jednak MyBB ma historię szybko rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem i pozwalając swoim klientom znać.

Niezawodność: 4
MyBB jest bardzo wiarygodne, ponieważ, jak szybkie jest aktualizowany i powoli zaczyna być dostosowane przez duże forum, jeden z wielkich forach, że jest prowadzony przez MyBB posiada ponad 3 miliony postów i 30 tysięcy członków, forum poświęcone NCAA (Sport uczelni ). Inna para forów z 100K stanowisk wymyślanie wkrótce również nadchodzące wersje MyBB posiada wsparcie dla klastrowych konfiguracji bazy danych MySQL, która daje im dużą przewagę na organizację dużych forów.

Całkowita liczba punktów: 12/15
MyBB jest jeszcze w toku i uwolnienie ich nowej nadchodzącej wersji 1.4 może wiele zmienić i powinien zmienić wiele jednak obecny stan jest bardzo dobry, a ten projekt wydaje się zmierzać we właściwym torze i wykonując utwory z innych popularnych skrypty.

Wniosek

Podsumowując, naszym zwycięzcą jest phpBB, który jest zdecydowanie najlepszy dla aktualnego czasu, pracuje zawsze w ciągu ostatnich lat bez żadnych problemów i uwolnienie phpBB 3 oddziela ją od konkurencji zdecydowanie jednak MyBB jest nadchodzących dobrze z ich 1.4 release i SMF nadal koncentrując się na bardzo bezpiecznym skryptu forum.

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

PhpBB forum hosting skrypt nulledechoPHP phpBB Multi-Forum v4.0.1 stabilny dla phpBB 3.0.12 jest już dostępny. Jest szybszy, mocniejszy i będzie optymalizować przychody nawet więcej niż w poprzednich wersjach. Zapraszamy do echoPHP.com ...
Prime anty bot phpBB 3 forum hostingOdkąd uaktualnienie do phpBB3, prawie zaraz po wyszło, nie mieliśmy żadnych problemów ze spamem, ale jak mówili inni, po prostu zaczęła się ich filtrowania w ciągu ostatniego tygodnia. Ma ...
Darmowy hosting forum phpbb 3 zapłaciłHome Forum phpBB3 hostingowych phpBBHS skryptów. forum phpBB hosting skrypt to skrypt, który pozwala obsługiwać wiele forów z jednym zestawem plików co to robi dla swoich gości? Forum...
Zintegrować forum phpBB w Wordpress hostingBudowanie forach internetowych wymaga dużo cierpliwości, a czasem więcej niż średniej wiedzy technicznej. Dla początkujących, zazwyczaj oznacza to nauka nowego systemu oprogramowania od podstaw. Co...
Icy Phoenix do forum phpbb 3 hostinguCo jest Icy Phoenix? Icy Phoenix jest CMS oparty na skrypcie phpBB (w pełni skalowalne i wysoce konfigurowalny open source TABLICA pakietu PHP based) oraz wiele modyfikacji i integracji kod ...