Najlepszym forum phpbb hosting za darmo

Czym jest phpBB?

Wiele stron internetowych są zbudowane wokół forach dyskusyjnych i phpBB jest jednym z najczęstszych i pełni funkcjonalny aplikacji forum w sieci. Jest to darmowy i open source, tak wiele witryn internetowych firm oferuje go jako 1-click instalatora na ich pakietów hostingowych. phpBB jest wystarczająco lekki, aby być stosowany na współdzielonych kontach hostingowych, natomiast bardzo zajęty fora gwarantuje wirtualny serwer prywatny (VPS) lub serwer dedykowany.

hosting

Historia wersji

phpBB jest weteranem rozwiązanie, które zostało dyskusje zasilania przez ponad dekadę. Były trzy główne wersje phpBB, choć tylko dwa były w powszechnym użyciu:

 • Oryginalny phpBB został wydany w lipcu 2000 roku, wraz z oficjalnym v1 następującym w grudniu.
 • phpBB2 został opracowany od lutego 2001 roku jako kompletny przepisanie oryginału. Został napisany do pracy na PHP wersjach 3.0 i 4.0. phpBB2 był wspierany aż do 2009 roku.
 • phpBB3 został zaprezentowany w marcu 2007 roku, z pierwszą oficjalną wersję następującą w grudniu. Został on napisany dla PHP w wersji 5 i oferuje lepsze formularze rejestracyjne, automatyczne powiadomienia o aktualizacji i inne zmienione funkcje.

Pomimo, że nieaktualne phpBB2 nadal jest popularnym wyborem dla wielu forach serwisu. Użytkownicy uważają, że łatwiej jest zarządzać, i nadal ma bardzo żywą społeczność użytkowników, która rozwija i aktualizuje wtyczek do niego. Jeśli zaczynasz zupełnie od zera, phpBB 3 oferuje większe bezpieczeństwo i bardziej nowoczesny interfejs administracyjny.

Dlaczego phpBB?

Jak wstęga ewoluowała, właściciele stron internetowych mają wiele możliwości zachęcania do dyskusji. Jak blogi stały się popularne, komentarze są niemal standardem, a wiele stron włączenie mediów społecznościowych, jak również do komentowania. Pokorny BBS wstępnie istniało wiele z tych cech, a phpBB ewoluowała od 2000 roku, aby służyć miliony użytkowników na całym świecie.

phpBB ma kilka innych cech, które czynią go popularnym wyborem (wiele z nich to phpBB3 tylko):

 • Oprogramowanie wykorzystuje system szablonów do kontroli projektu; Szablony mogą zawierać obrazy, kolory i układy.
 • Pakiety językowe pomagają zlokalizować phpBB; istnieją dziesiątki dostępne.
 • Funkcjonalność forum może być przedłużony za pomocą wtyczki, znane jako modyfikacje (MODy). Istnieją setki modów wymienionych w oficjalnym repozytorium.
 • Najnowsza wersja obsługuje HTML5 i oferuje układy reagujące na lepszą użyteczność na telefon komórkowy.
 • To drobnoziarnisty kontrolę pająk wyszukiwarki, dzięki czemu można zarządzać i ograniczać widoczność pająki ze stron indeksujących nie chcesz je zobaczyć.
 • Użytkownicy mogą ciągnąć w Gravatars oznaczyć znajomych, wysyłanie prywatnych wiadomości i dołącz do grupy.
 • Jest wolne.
 • Jest łatwy w instalacji i jest rozprowadzany jako część Softaculous.
 • To open source.
 • W phpBB2, instalacji modów był uciążliwy proces, który uczestniczy wiele ręcznej edycji. Teraz, z phpBB3, proces instalacji MODy jest całkowicie zautomatyzowany, co sprawia, że ​​o wiele łatwiej dla osoby nietechniczne pracować.
Najlepszym forum phpbb hosting wolne poczyniła pewne internetową

Problemy bezpieczeństwa

Obawy o bezpieczeństwo podjęły pewne właścicieli witryn ostrożny używając phpBB. Głównym źródłem problemów był szeroki skrypt skala ataku wstrzyknięcia, który wystąpił więcej niż dziesięć lat temu, ale które skażone reputację phpBB za jakiś czas.

Niektóre funkcje zabezpieczeń z phpBB3 faktycznie zostały odtworzone na phpBB2. Mimo to, phpBB3 ma lepsze środki zapobiegające rejestracje spamu.

Zespół phpBB również zainwestował w pełnej kontroli bezpieczeństwa przed wydaniem phpBB3, aby upewnić się, że wstał do trzeciej kontroli partii.

o MODy

MOD phpBB są w zasadzie wtyczek, które modyfikują zachowanie programu. MOD nie jest skrótem; jest to konwencja, która rozwinęła się na stronie phpBB.

Jak w przypadku wielu aplikacji internetowych, to wtyczki, które umożliwiają właścicielom witryn na personalizację oprogramowania. MOD są ogólnie opracowana przez użytkowników i przyczynił się do repozytorium społeczności.

wymagania systemowe

phpBB może być instalowany na większości kont hostingowych ze stosu LAMP - Linux, Apache, MySQL i PHP. Jeśli nie masz MySQL, można użyć MS SQL, Oracle, SQLite lub PostgreSQL. Potrzebny będzie również PHP 4.3.3 lub nowszej.

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

Najlepsze joomla hosting za darmoCzym jest Joomla Hosting? Bezpłatny, łatwy w obsłudze i konfigurowalny. Joomla oferuje wielu opcji site-budowlanych i jest dostępna z większości planów hostingowych. Pomyśl WordPress jest tylko ...
Icy Phoenix do forum phpbb 3 hostinguCo jest Icy Phoenix? Icy Phoenix jest CMS oparty na skrypcie phpBB (w pełni skalowalne i wysoce konfigurowalny open source TABLICA pakietu PHP based) oraz wiele modyfikacji i integracji kod ...
Najlepszy darmowy hosting joomlaCzym jest Joomla Hosting? Bezpłatny, łatwy w obsłudze i konfigurowalny. Joomla oferuje wielu opcji site-budowlanych i jest dostępna z większości planów hostingowych. Pomyśl WordPress jest tylko ...
Darmowy hosting forum vBulletin nulledNulled vBulletin nie jest inna wersja oprogramowania wielotematyczne forum. Nulled vBulletin jest wersja oprogramowania, która została zaatakowana w celu usunięcia informacji o licencji. Nulled ...
Strona internetowa hosting forum joomla australiaWybierając hosting może być kłopotliwe zadanie, z tak wielu dostawców hostingu tam, oferujących podobne usługi. Dlatego podjęliśmy tę decyzję ułatwia zaprezentuje 10 najlepszych ...