Wszystkich modułów Drupal hosting

31 stycznia 2017

Zacząłem tę serię z post o jakie funkcje będą oceniane przy wyborze DIY Drupal rozwiązań hostingowych. Będziemy zacząć od najprostszych i najbardziej najwcześniejszym roztworu nich wszystko, Aegir. Po pierwsze, nomenklatura. Aegir jest Bogiem morzach i oceanach w nordyckiego folkloru, podobnie jak Waruna w hinduskiego panteonu. Jeśli Drupal jest związany z kroplami wody, to ma sens tylko skojarzyć wiele stron z Drupala coś odnoszące się do morza lub oceanu po wszystkim! I Aegir stoi wierna tej metafory.

hosting

Aegir architektura

Aegir ma uparty pogląd witryny Drupala. Zamiast rdzeń oraz zestaw modułów i motywy zameldowaliśmy, Aegir zaleca podejście oparte makefile. Były modelu działa równie dobrze na Aegir, jak zobaczymy. Drush makefile jest bardziej jak migawka kodu witryny Drupal. Zawiera wersję każdego modułu używany, wszystkie łatki stosowane do nich, a szczegółowe instrukcje instalacji. Cała konfiguracja jest przechowywana w funkcje i Aegir mocno opiera się na funkcji opartych na pracy. Ten zestaw Makefile, modułów i instrukcji są oznaczone jako jednego profilu Drupal. i stanowi to „platformy”, w Aegir slangu. Każda platforma może mieć wiele wystąpień (lub stron) uruchomione na Aegir.

Na przykład, ta strona będzie modelowany jako „blog” lakshminp platformie Aegir. Obejmuje to zestaw contrib i niestandardowych modułów, motywów i cech oznaczone jako jednego profilu Drupal. Może to być profil niestandardowy, lub jakiś profil contrib, jak Panopoly. Nie będzie wiele witryn z uruchomieniem „lakshminp blogu” platformy, takie jak witryny żywo, w wersji tymczasowej, wersja dev gdzie Dodaję nową funkcję lub ustalające błąd. Każda z tych multisites będzie przy użyciu tego samego kodu bazowego i będą modelowane jako multisites Drupal.

Jeśli każdy z twoich stron internetowych jest tak wyjątkowy, jak płatek śniegu, a następnie trzeba będzie stworzyć platformę Ægir dla każdej witryny i uruchomić instancję miejscu na tej platformie. Jako następstwo, Aegir najbardziej Ci jeśli masz witryn o podobnej funkcjonalności / funkcji, jak tam jest mniejszy narzut administracyjny zaangażowany. Oto gdzie Aegir świeci. Jeśli masz krytyczną aktualizację zabezpieczeń w rdzeniu lub moduł contrib, trzeba stworzyć nową platformę przez łatanie odpowiedni moduł i po prostu przenieść wszystkie instancje witryn ze starej platformy na nową.

Aegir opiera się na 3 filarach, hostmaster, dostarczania i drush. Hostmaster jest Drupal 7 zainstalować profil, który uruchamia frontend Ægir. Przepis jest zasadniczo backend hostmaster i zawiera zestaw poleceń drush jak weryfikowanie nowych platform, tworzenia nowych instancji, dodając, serwery itp Istnieją inne warunki, które będzie można usłyszeć często podczas dyskusji o Aegir, jak Eldir. domyślnym tematem hostmaster (sprytnie nazwane, jak Eldir jest sługą Aegir) oraz hostingu. zestaw modułów zasilania profil instalacyjny hostmaster. To jest, gdy trzeba położyć swoje ręce, jeśli chcesz rozszerzyć funkcjonalność Ægir użytkownika.

Wszystkie instancje witryna modułów Drupal hosting z

Instalacja Ægir

Najlepsza okazja, aby zainstalować Ægir jest użycie skryptu powłoki wyszukane open source dostarczanych przez miłych ludzi na Omega8. Można próbować instalowania konfiguracji Ægir podczas czytania tego postu. Przetestowałem go na DigitalOcean (to związek partnerski BTW) pudełko i załączone screeny są stamtąd. To nie powinno być zbyt różni się od innych dostawców VPS. Omega8 zaleca stosowanie systemu Debiana 8, aby go zainstalować, co można zrobić w interfejsie DigitalOcean,

DigitalOcean konfiguracja DNS Aegir

Sugeruję, że używasz $ 10 pole, aby wypróbować konfigurację. Zawsze można skalować ją później (bardzo wygodne, że). Upewnij się, że jesteś w stanie ssh jako root w systemie. Po tym, trzeba pobrać i uruchomić wstępnie zainstalować skrypt,

Będzie to zainstalować inny skrypt o nazwie boa. BOA jest skrótem Barracuda Octopus i Aegir. Barracuda to system bazowy, który zainstaluje główną instancję Aegir, OS związanych zależnościami i platformę hostmaster. Octopus to nazwa nadana do jednego lub więcej „Satellite” przypadkach, w których można zainstalować platformy. Aegir, ponieważ dobrze, system jest zasilany przez nią. W istocie, minimum konfiguracji BOA będzie składać się z jednej maszynie, Barracuda i Octopus działa obok Aegir.

Aegir model drupal strony

Widzieliśmy jak Aegir postrzega swoją stronę, to znaczy jako przykład platformy Aegir. Pierwszym krokiem w tworzeniu nowej witryny lub importowanie istniejącej witryny do Aegir jest stworzenie platformy z niego. Platforma może być tak skomplikowane jak makefile drush. lub po prostu CODEBASE istniejącej strony. Aegir mogą wziąć w obu, ale zaleca byłego podejście, dla 2 powodów:

  • Nasze codebase jest chude, ponieważ zawiera tylko metadane, a nie sam kod, czyli nazwy moduł lokalizacji (gdzie je pobrać lub git sklonować je itd), wersje, dokładne płaty mają być zastosowane. Widziałem codebases Drupal rosną potworne i biorąc dużo czasu do klonowania i konfiguracji. Wzrost stanu drush makefile oparty, zwłaszcza gdy stosuje się wraz ze strategiami buforowania działa jak czar. Poza tym, nie ma też powielanie kodu.
  • Nie ma sposobu, hack lub quickfix może przenikać do kodu, jak każdy mały plaster jest dokładnie udokumentowane w makefile.

Więc Makefile lub inaczej, pierwszym krokiem jest wyodrębnić codebase w ścieżce zalecanej przez Aegir i niech Aegir to sprawdzić. Po platforma ta zostanie pomyślnie zweryfikowany, można rozpocząć dodawanie witryn do tej platformy.

Uruchamianie aktualizacji

commerce klienckiego Acme mogłaby być platformą, a ich koncerty miejscu, instancją tej platformy. Załóżmy, że masz 4 innych klientów z tego samego zestawu funkcji, można dodać instancję dla każdej z nich na tej samej platformie. Teraz, jeśli jest aktualizacja zabezpieczeń dla jednego z modułów w tej platformie, należy utworzyć nową platformę z fix dla tego modułu, i przenieść wszystkie instancje ze starszej platformy do nowszej.

Aegir można uruchomić Drupal 8

Aegir może wygodnie uruchomić Drupal 8 miejsce, a większość popularnych Drupal 8 dystrybucji. Idea jest taka sama, to znaczy platforma-ize stronę i utworzyć nowe instancje z tej platformy. Istnieją jednak pewne ograniczenia, w momencie pisania tego, Aegir nie obsługuje kompozytora oparta Drupal 8 workflow, które IMO nie jest praktyką powszechnie stosowaną w D8 jeszcze. To nie powinno cię powstrzymać od używania Ægir uruchomić i zarządzać Drupal 8 stron. Były także próby uruchomienia innych ram PHP w Aegir z różnym powodzeniem. Może to być cecha zabójca jeśli wdrożone.

ostateczna tally

Będąc jednym z pierwszych i pierwszych wdrożeń DIY Drupal hosting, Aegir jest sprawdzony stos. Omega8 ma doskonałą obsługę i zapewniają hostowane instancje Ægir. Big Shoutout do nich otwarte pozyskiwania ogromnych części swojej działalności na rzecz społeczeństwa.

Ægir mocne są jej prostota i jego ścisłe dostosowanie niuansów Drupal, podobnie jak MultiSite, drush, profili instalacyjnych itp To działa najlepiej na prowadzenie aktualizacji zbiorczych w witrynach. Ten rodzaj pracy jest odpowiedni dla dużych ilości witryn o podobnych profilach. Ex: uniwersytety, miejsca stylu brochureware.

Choć to służy dobrze dla jednego segmentu, platformy i modelu fabularnego opartego nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich stron. Punkt ten doprowadził do stworzenia innego niesamowite narzędzie w ekosystemie DIY, które będziemy patrzeć na następny.

Nie przegap moich najnowszych postów na temat Drupal. Zapisz się poniżej!

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

Obliczach poszukiwanie apache solr hosting DrupalUwaga: wyjątkowy dzięki Doug Vann za dostarczanie motywację, by w końcu opublikować ten wpis na blogu! Na początku 2016 roku, kiedy to Search API i Solr związane moduły dla Drupala 8 było na początku alfa ...
Wielu witryn Drupal hostingJeśli używasz więcej niż jedno miejsce Drupal, można uprościć zarządzanie i można uaktualnić swoje strony za pomocą funkcji multi-site. Multi-site pozwala na współdzielenie jednego Drupal ...
Hosting wiele witryn DrupalIstnieje wiele powodów, dla których administrator systemów lub deweloper może wybrać do obsługi wielu witryn na tym samym serwerze w konfiguracji wielostanowiskowej. Na przykład, taka konfiguracja może ...
Kanały parsera XML hosting DrupalPoniżej znajduje się krótkie wprowadzenie do kanałów RSS, jak one działają i dlaczego są one wykorzystywane. Co to jest RSS? RSS (Really Simple Syndication) to sposób, aby pozwolić swoich gości i ...
Miglior gospodarzem drupal tematówCzym jest Drupal? Drupal jest open source platformy zarządzania treścią, które można pobrać i używać za darmo. Składa się ona z podstawowej grupy plików, które są standardem we wszystkich instalacjach ...