Tworzenie pola typu hosting Drupal

Bloki Drupal 8 są przypadki wtyczki bloku.
Kierownik bloku Drupal skanuje moduły dla wszelkich klas, które zawierają adnotację @Block.

Poniższy przykład fragment wykorzystuje adnotacją @Block wraz z właściwościami „id”, oraz „admin_label” określenia własnego bloku.

Tworzenie pliku src / Plugin / Zablokuj / HelloBlock.php wewnątrz szkieletu modułu utworzonego wcześniej i dodać poniższy kod. Będzie, oczywiście, trzeba odbudować cache.

Tworzenie typ pola hosting Drupal Rozwiązywanie problemów
   

Aby dodać „Hello blok” można przejść do struktury -> Blok Układ (admin / struktura / blok) i kliknij przycisk „miejsce grupowych” związanego z każdym dostępnym regionie.

Kliknięcie przycisku „Złóż grupowych” dla danego regionu pojawi się „miejscem Block” dialog pop-up, z listą wszystkich dostępnych bloków. Aby szybko znaleźć swój blok, wystarczy użyć „Sortuj według nazwy bloku” opcję lub użyj myszy przewijania, aby zlokalizować blok „Hello”. W ten sposób można dodać dowolną liczbę wystąpień bloku niestandardowego gdziekolwiek na swojej stronie.

Rozwiązywanie problemów

Nazwa klasy i nazwa pliku musi być taka sama (klasa HelloBlock i /src/Plugin/Block/HelloBlock.php). Jeśli nazwa jest inna klasa, blok pojawi się na liście dostępnych bloków, jednak nie będzie mógł go dodać.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić wszystkie ścieżki i nazwy plików. Twój .php muszą być prawidłowo oznakowane w katalogu (/ src / Plugin / block /), w przeciwnym razie nie zostaną odkryte przez Drupal.

 • Jeśli blok nie umieszczać w regionie bez błędu na ekranie lub w watchdog, sprawdzić PHP / Apache dzienniki błędów.
 • Uwaga: Korzystanie z szablonów niestandardowych gałązka z bloków

  1. Dodaj hak _theme w pliku .module. Nie nazwa funkcji Skórki jak „block__. '- to nie przejdzie żadnych zmiennych do szablonów patyk. Zamiast tego można użyć nazwy modułu jako prefiksu.
  2. Użyć „#theme” w tablicy uczynić w sposobie budowy i przekazać zmiennych na tym samym poziomie, jak w „#theme #varname” - „”.

  Powiązane artykuły

  Szybkie łącza moduł Drupal hostingZgłoszony przez Benjamina Melançon na rok 2010, 12 lipca - 23:57 Będziemy wspólnie chcą niektórzy ludzie mają dogodną blok linki są one prawdopodobne, że potrzebują, a nie pokazać to innym ludziom. Możemy...
  Pole narzędzia hosting DrupalWprowadzenie Implementacja skutecznego wyszukiwania jest jednym z najtrudniejszych zadań w rozwoju, ale jest to również klucz do sukcesu wielu stron internetowych i aplikacji. Szybkie wyszukiwanie i ...
  Wyszukiwarka niestandardowy blok hosting DrupalWysłany przez Susan Rosie W dniu 26 maja 2015 2015-05-26T14: 28: 40 + 00: 00 Drupal dzieli stronę internetową w kilku regionach, w tym pasku bocznym stopki i nagłówka, która posiada bloki na wyświetlanie różnych ...
  Wielu witryn Drupal hostingJeśli używasz więcej niż jedno miejsce Drupal, można uprościć zarządzanie i można uaktualnić swoje strony za pomocą funkcji multi-site. Multi-site pozwala na współdzielenie jednego Drupal ...
  Webfm moduł Drupal hostingTworzę archiwum internetową, która pozwoli użytkownikom na przesyłanie wielu różnych typów treści multimedialnych, w tym wideo, audio, zdjęć, dokumentów i tekstów. Chcę, aby ułatwić użytkownikom ...