Pole narzędzia hosting Drupal

Wprowadzenie

Wdrożenie skutecznego wyszukiwania jest jednym z najtrudniejszych zadań w rozwoju, ale jest to również klucz do sukcesu wielu stron internetowych i aplikacji. Szybkie wyszukiwanie i pobieranie odpowiednich wyników wpływa na jakość obsługi klienta, dzięki czemu użytkownicy mogą skutecznie znaleźć treści poszukują.

Wysokie ruchu witryn i witryn z trudnym wewnętrznych zapytań struktura działa przeciwko bazy danych może mieć wpływ na ogólną wydajność. Aby rozwiązać ten problem i zmniejszyć liczbę zapytań do bazy danych możemy rozszerzyć standardową funkcjonalność Drupal przy użyciu różnych platform wyszukiwania. Również te rozwiązania zapewniają bardziej elastyczne działanie, takich jak aspektach, rozmyte lub odwróconą wyszukiwania.

Narzędzia polowe drupal hosting odpowiednich wyników wpływają

W tym artykule opisaliśmy najbardziej użyteczne i łatwe do zintegrowania z wyszukiwarek Drupal. Ogólnie rzecz biorąc, zrobiliśmy przegląd mocnych i słabych stron różnych systemów w zależności od wymagań projektu.

Na etapie projektowania strony musimy dowiedzieć się, co odwiedzający zawartość witryny powinien być w stanie znaleźć, a następnie dowiedzieć się najlepszym instrumentem do wdrożenia go w zależności od naszych potrzeb.

rdzeń Szukaj

Drupal pochodzi z wbudowanym modułem wyszukiwania, które mogą być wystarczające dla małych stron internetowych lub stron internetowych o prostej konstrukcji. Ale to nie daje dużo dostosowywania (na przykład, może chcesz wyświetlać różne rodzaje produktów, w zależności od roli użytkownika, lub może chcesz wprowadzić klasyfikację aspektach). Moduł ten może działać źle na dużym natężeniu ruchu i dużych stron internetowych z powodu wszystkich zapytań z systemem za pośrednictwem bazy danych. W przypadku dużych witryn skalę z dużą ilością treści, opcja ta może potencjalnie jeść swoje zasoby serwera i spowolnić stronę internetową.

Search API

Dla bardziej skomplikowanych projektów mamy jeden z najpotężniejszych i niezbędnych modułów Drupal - Search API. Jest to zestaw narzędzi do tworzenia wyszukiwań na stronach Drupal i moduł ten można również zintegrować inne narzędzia wyszukiwania na swojej stronie. Ma poparcie różnych usług dodatkowych, takich jak Sfinks wyszukiwania lub Solr (pełną listę obsługiwanych projektów można znaleźć tutaj), zintegrowany z modułem poglądów i rozumie treści architekturę Drupal za dobrze. Drupal 8 wersja modułu jest wyposażony w wiele zmian. Początkowo Drupal 7 ma 2 moduły do ​​integracji z Solr - jeden z najbardziej popularnych wyszukiwarkach: Search API i Apache Solr wyszukiwania. Teraz Search API jest tylko moduł do integracji z Solr w Drupal 8. Ponadto, nowa wersja modułu pochodzi z out-of-the-box wyszukiwania backend, który używa własnej bazy danych Drupal. W tej chwili moduł ten jest używany przez 7-8 tysięcy stron internetowych, ale nadal jest w fazie beta, więc to zajmie trochę czasu, aby ją zwolnić.

hosting

Najprostszym i najbardziej wymagająca do wymagań hostingowych rozwiązanie Database Search API. Jak to powiedział na stronie modułu: „Jest to więc tanie i proste alternatywy backendów jak Solr, ale może być również doskonałym rozwiązaniem dla większych witryn, jeśli wiesz, co robisz”. Moduł ten jest zbudowany na Search API rozwiązania wyszukiwawczego moduł. Zapewnia on znacznie silniejszy niż przeszukiwanie out-of-the-box Drupal podstawowej oferty wyszukiwania i może być używany na dowolnej stronie internetowej Drupal i hosting środowiska.

Google Custom Search

Innym dobrym rozwiązaniem dla małego serwisu jest gąsienicowe oparte wyszukiwarek, na przykład Google Custom Search. Jest wbudowany wyszukiwania, które opiera się na robota i sitemap.xml danych Google trzecich pełzać za pośrednictwem strony internetowej. Istnieje wiele korzyści z używania tego silnika.

Po pierwsze, nie trzeba przechowywać indeks wyszukiwania, ponieważ pochodzi z serwisu Google. Ponadto, można zintegrować go z sitemap XML dla lepszej kontroli nad indeksowanej zawartości. Wreszcie, proces poszukiwania wydaje się być realizowany szybko.

Wadą tego podejścia jest to, że nie zapewnia kontrolę nad procesem wyszukiwania, na przykład, na zamówienie lub wyniki wyszukiwania, jak wyniki są wyświetlane i to podejście nie posiada aspektach lub terenowych wyszukiwanie.

Zwykle wyniki wyszukiwania są wyświetlane w iframe lub innej stronie, ale zapłacił wersja Google Custom Search pozwala rozwijać swój własny interfejs użytkownika dla wyników wyszukiwania.

Zewnętrzna Search Platform

Wyszukiwarka, która działa poza Drupal na serwerze WWW jest jednym z najbardziej zaawansowanych narzędzi do wyszukiwania witryn.

Powiedzmy, jeśli masz kilka tysięcy rekordów, to nie jest przerażające. Jeśli masz parę setek tysięcy lub milionów rekordów, zapytanie MySQL zajmie dużo czasu. Buforowanie nie zawsze uratować sytuację. Tutaj wyszukiwarka może pokazać się w całej swej okazałości.

Z drugiej strony, te silniki mogą być trudne do wdrożenia, jeśli strona jest utrzymywana na standardowym wspólne hosting PHP / MySQL, niektóre z nich mogą wymagać instalacji dodatkowych bibliotek.

Solr - rozwiązanie oparte na Lucene - jest jednym z najbardziej znanych wyszukiwarek, co znacznie rozszerza jego możliwości. Jest to oddzielny serwer poziomie przedsiębiorstwa, które świadczy usługi wyszukiwania internetowej. Standardowe Solr akceptuje dokumenty ponad HTTP w formacie XML i zwraca wynik poprzez HTTP (XML, JSON lub innego formatu). W pełni obsługuje klastry i replikacji na wielu serwerach, wspiera aspektach przeszukiwanie i filtrowanie, posiada zaawansowane narzędzia konfiguracyjne.

Innym rozwiązaniem dla serwera wyszukiwania jest ElasticSearch. Jest to oparte REST, rozprowadzane wyszukiwarka, która jest również zasilana przez biblioteki Lucene. Oferuje on wbudowany w JSON + HTTP API.

Solr jest bardziej zorientowana na wyszukiwanie tekstu podczas Elasticsearch jest często stosowane w celu zwiększenia wydajności w analitycznej wysyłania żądania, filtrowania i grupowania. Porównując je zarówno Elasticsearch jest lepszym wyborem dla aplikacji, które wymagają nie tylko przeszukiwanie tekstu, ale również kompleksową przeszukiwanie szeregów czasowych i agregacji.

Oba wyszukiwarek wspierania klastrów i rozproszoną architekturę. Elasticsearch jest proste skalowanie i to bardzo przydatne, jeśli chodzi o użyciu przypadku gdy wymagane są duże skupiska. Posiada wbudowany komponent o nazwie Zen, który wykorzystuje swój wewnętrzny mechanizm koordynacyjny do obsługi stanu klastra.

Solr obsługuje rozproszone trybu wdrażania SolrCloud zależy Apache Heca.

Wniosek

Podsumowując wszystko powyższe, w niniejszym artykule omówiliśmy kilka podejść organizowania wyszukiwania w witrynie Drupala.

Dla małych witryn możemy wykorzystać wbudowaną wyszukiwarkę Drupal lub kombinacji Search API i przeszukania bazy danych, która zapewnia nam więcej funkcji.

Zresztą gąsienicowe Wyszukiwarka może być kolejnym dobrym i tanim rozwiązaniem, które może zmniejszyć obciążenie serwera bazy danych.

Na stronach z dużą ilością treści i odwiedzających możemy realizować zewnętrznego backendów wyszukiwania. Chociaż wyszukiwarki mogą być trudne do wdrożenia, jeśli strona jest utrzymywana na standardowym wspólne PHP / MySQL, ten problem może być rozwiązany z zewnętrznymi hosty.

Wśród społeczności Drupala Solr jest najpopularniejszą wyszukiwarką, to ma dużą liczbę dodatkowych modułów, na przykład, do integracji z Handlową lub Ubercart, funkcji autouzupełniania, wyszukiwania geo i in. Więc jeśli szukasz rozwiązania pod klucz, Apache Solr może być dobrym choiсe dla Ciebie.

Innym dobrym rozwiązaniem jest ElasticSearch, często stosowany w zapytań analitycznych i grupy ze względu na jej agregacji i perkolacji funkcji. Moduł integracji z Drupal - elasticsearch złącze - obsługuje aspektach wyszukiwania, integracja z strażniczych, autouzupełniania i lokalizacji funkcji.

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

Obliczach poszukiwanie apache solr hosting DrupalUwaga: wyjątkowy dzięki Doug Vann za dostarczanie motywację, by w końcu opublikować ten wpis na blogu! Na początku 2016 roku, kiedy to Search API i Solr związane moduły dla Drupala 8 było na początku alfa ...
Drupal hosting z SSLHTTPS to protokół, który szyfruje żądań HTTP i ich reakcje. Gwarantuje to, że jeśli ktoś był w stanie zagrozić sieci między komputerem a serwerem którą wnioskujesz ...
Dlaczego warto korzystać z wordpress nad hosting DrupalWysłany przez Toma dzbanek na 6 sierpnia 2015 Jeśli jesteś w miejscu, gdzie chcesz rozpocząć blogu, czy to z powodów osobistych lub zawodowych, najlepszym rozwiązaniem jest self-hosted www ...
Słowa kluczowe seo hosting DrupalSEO to skrót od "search engine optimization" lub "search engine optimizer". Decydując się zatrudnić SEO to poważna decyzja, która może potencjalnie poprawić swoją witrynę i zaoszczędzić czas, ale można również ...
Rzeczy na stronie hosting DrupalUdało Drupal Hosting pozwala skupić się na swojej stronie internetowej, a nie serwera. Nie ma potrzeby martwić się o podstawowych wymagań serwerów Drupal lub Advanced my.cnf konfiguracji MySQL, mamy ...