Najlepsze roboty txt za hosting Drupal

Każdego dnia miliony ludzi korzysta z wyszukiwarki grafiki Google, aby znaleźć zdjęcia, produktów i ludzi. Jeśli używasz Drupal, są szanse, nie dostaniesz żadnej z tego ruchu.

Plik robots.txt Drupal zawiera poważny błąd. O dziwo, błąd został tam przez wiele lat, i bardzo niewiele osób zdaje się o tym wiedzieć.

Spójrz na tym fragment z domyślnego Drupal pliku robots.txt. Można dostrzec ten problem?

Najlepsze roboty txt za hosting Drupal Codziennie

Domyślnie każdy obraz przesyłać do witryny Drupala zostaje zapisane gdzieś wewnątrz katalogu „witryny”. I domyślnie Drupal blokuje każdą wyszukiwarkę patrząc od wewnątrz katalogu „strony”. Innymi słowy, twoje zdjęcia nie są coraz indeksowane!

Jeśli masz witrynę Drupal z obrazami, które chcesz znaleźć inne osoby, jest to poważny problem. (Odkryłem to przez przypadek ostatniego tygodnia, kiedy zauważyłem żadnego z obrazów na moim Photoshop efekty tekstowe miejscu były coraz indeksowane przez Google).

Aby zilustrować, jak ten problem jest powszechny, rzućmy okiem na blogu Dries Buytaert użytkownika. Dries jest, oczywiście, twórca Drupal, ale jest również bardzo dobrym fotografem. W rzeczywistości, Dries dodał tysiące zdjęć na swoim blogu, w tym setki zdjęć z DrupalCon i dziesiątki wnikliwych grafów i wykresów. Ale ilu z tych obrazów ma Google faktycznie indeksowane?

Tylko 13. Niestety, plik robots.txt wysycha zawiera normę „Disallow: / sites /” linii.

Jeśli Dries ma wpływ, prawdopodobnie są zbyt. Prowadzenie e-commerce? Cała linia produktów może być brakuje wyszukiwarce grafiki Google. Posiada stock bloga? Yahoo i Bing prawdopodobnie pomijając wszystko co słupka.

Jeśli nikt nie może szukać swoich zdjęć, jesteś dosłownie odwracając ruch. I to nie tylko ruch wyszukiwania obrazu: wysoka jakość, indeksowane obrazy są kluczowym elementem każdej wysokiej rangi miejscu. Jeśli twoje zdjęcia nie są indeksowane, robisz poważny błąd SEO.

Co gorsza, problem ten dotyka nie tylko obrazy. Pliki PDF, pliki Flash, dokumenty tekstowe i inne przesłane wszyscy iść do tego samego folderu „witryn”. Google wie, jak indeks te pliki, ale plik robots.txt jest zatrzymanie Googlebot zimno.

Na szczęście, rozwiązanie jest proste: wystarczy usunąć „Disallow: / sites /” z pliku robots.txt. Plik znajduje się w głównym katalogu Drupala i mogą być edytowane za pomocą standardowego edytora tekstu. Google powinno odebrać zmian w ciągu kilku dni i rozpocząć indeksowanie plików wkrótce.

Mocowanie plik robots.txt powinno być priorytetem dla następnego punktu wydaniu Drupala. Jest to poważny problem, z prostego rozwiązania. Na szczęście, ktoś już stworzył problem na Drupal.org. Niestety, to był nierozwiązany przez ponad rok. Zmieńmy to.

Najlepsze roboty TXT dla Drupal gospodarzem tych obrazów ma Google

Aktualizacja: Poprawka dotycząca Drupal 6 został wydany w dniu 12 grudnia. Jeśli używasz Drupal 6.20 lub nowszej (w tym Drupal 7), kwestia ta nie wpływa.

Znalazłeś ten artykuł okazał się pomocny? Sprawdź moje hosting Drupal opinię.

Wysłany przez Jana na 2010-08-30

Obejrzyj ten film!

Powiązane artykuły

Hosting wiele witryn DrupalIstnieje wiele powodów, dla których administrator systemów lub deweloper może wybrać do obsługi wielu witryn na tym samym serwerze w konfiguracji wielostanowiskowej. Na przykład, taka konfiguracja może ...
Pole narzędzia hosting DrupalWprowadzenie Implementacja skutecznego wyszukiwania jest jednym z najtrudniejszych zadań w rozwoju, ale jest to również klucz do sukcesu wielu stron internetowych i aplikacji. Szybkie wyszukiwanie i ...
Xml sitemap silniki hosting DrupalCo to jest mapa witryny? Mapa witryny to plik, w którym można notować stron swojej witryny, aby poinformować Google i inne wyszukiwarki o organizację treści witryny. Wyszukiwarka internetowa silnik ...
Wielu witryn Drupal hostingJeśli używasz więcej niż jedno miejsce Drupal, można uprościć zarządzanie i można uaktualnić swoje strony za pomocą funkcji multi-site. Multi-site pozwala na współdzielenie jednego Drupal ...
Obliczach poszukiwanie apache solr hosting DrupalUwaga: wyjątkowy dzięki Doug Vann za dostarczanie motywację, by w końcu opublikować ten wpis na blogu! Na początku 2016 roku, kiedy to Search API i Solr związane moduły dla Drupala 8 było na początku alfa ...